sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Modrý meč od Rysí řeky

Napsala Jana ©oupalová dne 9.října 2008

Dan (Dušan Sedláček), vedoucí dužiny Kluci od Rysí řeky, křtil v pondělí 6. října 2008 v knihovně v Mohelnici svou novou knihu.  Něco o psaní a inspiraci prozradil v následujícím rozhovoru: Ahoj Dane, kniha, která měla nedávno autogramiádu není  tvoje prvotina, kolik knih jsi už napsal? A komu jsou určené? Knížka je to druhá. Píšu pro děti ve svém oddíle a v zaměstnání. Ale jsou určené všem, kterým by se mohly líbit příběhy o přátelství …  (více)

Aktuálně k CVVZ 2008 v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2008

Duha Klub Dlažka: Vážení kolegové v boji s nudou dětí a mládeže! CVVZ – tedy Celostátní vzájemná výměna zkušeností – Vám nabízí příležitost rozšířit vaši základnu pro nové aktivity s Vašimi svěřenci! Zde čtěte více o aktualních nabídkách programu! CVVZ je jedinečná šance neustrnout na jednom bodu, nasbírat nové nápady na hry, posunout dál své odborné vzdělání, setkat se s novými lidmi, kteří se ve svém volném čase věnují stejně dobré věci jako Vy! Získat informace a vyměnit si zkušenosti s ostatními můžete nejen na oficiálně nabízených kurzech, které mimochodem stojí za to! Máte příležitost se především potkat s ostatními, ujistit se, že Vaše činnost má smysl, najít novou inspiraci pro vaši činnost!Kdy se nám přihlásíte? www.cvvz.cz – levé menu – záložka registrace! (více)

Duhový den - Sportovní odpoledne s Kopretinou

Napsal Duha Kopretina dne 30.září 2008

 (více)

28. září - Duhový den

Napsala Jana ©oupalová dne 26.září 2008

V letošním roce se budou Duhové dny slavit v Havířově, Plzni a Svitavách. Duha Zámeček v Havířově chystá v neděli Duhový den plný zábavy, her a soutěží, Duha Kopretina připravuje v Plzni sobotní sportovní odpoledne, kde si účastníci mohou vyzkoušet skákací boty a Duha Participace ve Svitavách s místním Dětským parlamentem bude pokračovat v tvorbě knihy k dětskýcm právům a také se sejde předsednictvo Národního parlamentu dětí a mládeže.

Doduhy do Bruselu - nominace interkulturního projektu

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

V roce 2007 přijelo osm dobrovolníku z různých evropských zemí do ČR, aby se v průběhu 4 měsíců podílelo na aktivitách v Duze, nejdříve v základních článcích a poté společně, v rámci projektu Doduhy. Jednalo se o do té doby největší skupinový projekt mládeže, který byl v České republice pořádám ve spolupráci s Českou národní agenturou (ČNA). Autorka a koordinátorka projektu Alena Čápová, byla za projekt Doduhy oceněna cenou Národního dobrovolnického centra Křesadlo 2007 a Duhovou štafetou.  (více)

TAMJDEM 26.- 28.9., Dřevorubci v Osinalicích

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

Chcete nahlédnout DoNitra? Vyrazíme do opuštěného kraje pískovcových skal kolem středočeských Osinalic, kde pomůžeme centru všestranného rozvoje člověka s přípravou na zimu. Bude toho na práci víc než dost, ale... neláká vás vyzkoušet si třeba indiánskou saunu?  Více www.trochujinak.cz  (více)

Participace podporuje aktivní přístup k věcem veřejným

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

Dne 4. 9. 2008 se konala tisková konference ministryně vlády ČR pro menšiny a lidská práva MUDr. Džamily Stehlíkové. Duhu na této tiskové konferenci zastupovaly Jana Votavová – vedoucí programu Participace a dužiny Participace a Markéta Rattayová, koordinátorka Dětského parlamentu v Praze 6.  (více)

Deskohraní 2008 se blíží

Napsala Jana ©oupalová dne 18.září 2008

Akce je určena všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Je připraven program pro děti a veřejnost, mistrovské turnaje i začátečnické soutěže. Akci pořádá Duha Děsír ve spolupráci s Klubem Paluba a jedná se již o 8. ročník mezinárodního festivalu! www.deskohrani.cz  (více)

Jak jsem se rozhodl pro EVS

Napsala Jana ©oupalová dne 9.září 2008

Autor: Lukáš Filip, Duha I-club; Rozhodnutí stát se účastníkem EVS (čili European Voluntary Service = evropské dobrovolnické služby) bylo pro mě neplánovanou událostí. Potřeboval jsem si oddechnout od všech svých povinností a zmizet do zahraničí. Byl jsem odměněn nepopsatelně krásnými zážitky. V následujícím textu bych chtěl nejen přiblížit tuto možnost všem ostatním, nýbrž bych i rád rozptýlil mylné obavy a domněnky. (více)

TAMJDEM - Na babí léto do Bohnic (12.-14.9.)

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2008

Už od roku 1990 pořádá v psychiatrické léčebně Bohnice sdružení Unijazz divadelní a hudební festival Babí léto.Zmnožíme řady pomahačů, nosičů, držilů, přemisťovačů, pobíhátorů a dalších, kteří pomáhají festival uskutečnit. K ruce budeme hlavně sdružení Ježek a Čížek, a jeho divadelnímu soboru lidí bez domova.  (více)

Duha United - pozvánka

Napsala Jana ©oupalová dne 22.srpna 2008

 (více)

Gruzie vs Rusko: Děti a mládež si zaslouží mír

Napsal Hynek Peèinka dne 12.srpna 2008

Na 12. srpna připadá Mezinárodní den mládeže. Při této příležitosti vydalo Evropské fórum mládeže (YFJ) prohlášení, v němž organizace mladých lidí z celé Evropy vyjadřují lítost, že se na evropském kontinentu opět vede opravdová válka, a jímž vyzývají odpovědné činitele Ruské federace a Gruzínské republiky k mírovému řešení současné krize. Text tiskového prohlášení YFJ následuje. (více)

Dlohodobé zahraniční projekty - volná místa

Napsala Jana ©oupalová dne 25.července 2008

Máte-li zájem odjet na delší dobu do zahraničí a pomoci prospěšné věci, nebo někoho kdo tento zájem má znáte, pak prosím nepřehlédněte novou nabídku volných míst na dlouhodobých zahraničních projektech. Zde je odkaz na seznam projektů, které hledají dobrovolníky a na které se můžete vydat prostřednictvím Duhy . V případě zájmu kontaktujte koordinátorku Martu Školkayovou. E-mail: marta.skolka(at)trochujinak.cz, tel.:+420 234 621 374, www.trochujinak.cz.

Workcampy 2008 - fotosoutěž

Napsala Jana ©oupalová dne 24.července 2008

Pro účastníky workcampů v ČR a v zahraničí vyhlašujeme FOTOSOUTĚŽ!!!Detaily na http://www.trochujinak.cz/cz/workcampy/fotosoutez-2008/ V letošním roce jsou vyhlášena tato TÉMATA: a) Práce na workcampu b) Jídlo na workcampu c) Spánek na workcampu.Těšíme se!!!

Přátelé, co se dlouho neviděli

Napsal Hynek Peèinka dne 5.července 2008

V pátek 4. července se sešli v Praze zástupci tří členských organizací Přátel přírody ČR. Své dvouhodinové setkání zaměřili na seznámení se zaměřením činnosti a probíhajícími a plánovanými aktivitami svých spolků. Na obzoru se také rýsuje záříjový kongres Mezinárodních přátel přírody, který proběhne v Liberci a jehož jsou PPČR pořadateli.  (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data