sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Proběhla 24. Velká Duha

Napsala Jana ©oupalová dne 29.listopadu 2011

Proběhlo jednání 24. Velké Duhy. Konalo se 26. 11. 2011 v Praze, v přednáškovém sále Tyršova domu České obce sokolské. Na jednání se sjeli představitelé třiceti dužin z celé České republiky. Usnesení bude po dokončení a jeho ověření vyvěšeno v členské sekci, na webu Duhy. Delegáti Velké Duhy byli seznámeni s činností Duhovky, Malé Duhy a kanceláře Duhy v roce 2011. (více)

24. Velká Duha uskuteční v sobotu v Praze

Napsala Jana ©oupalová dne 25.listopadu 2011

24. jednání Velké Duhy, vrcholného orgánu sdružení proběhne v sobotu 26. listopadu 2011 v Praze na Malé Straně, kam se sjedou představitelé dužin (organizačních jednotek Duhy) z celé republiky, aby byli seznámeni se zprávami o činnosti Duhovky (nevyvyšší orgán mezi jednáními Velké Duhy), Malé Duhy (kontrolní orgán) a Ústřední kanceláře Duhy za uplynulé období. Delegáti se budou věnovat rozpočtu na rok 2012, diskutovat podstatná témata k činnosti sdružení (metodika, evidence členské základny, celoduhové hry a vzdělávání). Na Velké Duze bude oceněno pět dobrovolníků Duhovými štafetami a dva čestným titulem Poutník za duhou, který se předává vedoucím Duhy za dlouholetou a přínosnou práci s dětmi a mládeží.

Workcamp v Rajnochovicích

Napsala Jana ©oupalová dne 7.listopadu 2011

Duha Klub Dlažka: Letošní týdenní červnový workcamp v Rajnochovicích byl zvláštní obsazením i náplní. Nebyl jen klasickým workcampem, ale i bezbariérovou sondou do života naší organizace. Navazoval na naši brigádu, v průběhu se zde objevily dva dětské výlety v rámci projektu Skok a od pátku začala Pravá ořechová Dlažka neboli školení praktikantů. Vše dohromady namícháno s Workcampem vytvářelo zvláštní směsici. (více)

Duha Tuláci: Takhle jsme strávili Duhový den 2011 my. Jaký byl ten váš?

Napsala Jana ©oupalová dne 25.října 2011

Katka Katóba Palová, Duha Tuláci: Video Duhový den u Tuláků–zde. Byli jednou dva Tuláci, kteří se rozhodli, že chtějí mít život o kousek barevnější. Proto se vydali za Duhou. Po cestě museli čelit spoustě nástrah – potkali listovou příšeru, jedovatého hada a zákeřňáka, který jim změnil ukazatel směru. Vše (dokonce i noc uprostřed lesa ve stanu) úspěšně zvládli – jsou to přece správní Tuláci! Na konci cesty je čekala odměna – pravá a nefalšovaná Duha! A život se stal zase barevným. Video vytvořili 28.9.2011: Dyda, Drozd, Brouček, Filip, Katóba a Hryzal.

Týden dobrovolnictví a Duha

Napsala Jana ©oupalová dne 21.října 2011

Od 31. 10. do 7.11. 2011 probíhá Týden dobrovolnictví, prezentační akce, kterou podporuje MŠMT ke zviditelnění práce dobrovolníků a dobrovolnických aktivit v Evropském roce dobrovolnictví. V Praze se koná prezentace v Českém muzeu hudby, kde představí činnost Duhy a sdružení dětí a mládeže Duha TangramDuha Děsír. Více zde. V dalších dvanácti městech probíhají v tomto týdnu doobrovolnické aktivity, např. průvody dobrovolníků.   (více)

Co je nového v projektu OurSpace – The Virtual Youth Space?

Napsala Jana ©oupalová dne 19.října 2011

Dominika Pudilová, koordinátorka projektu Our Space: Ve dnech 22.-23. září 2011 se v Athénách uskutečnilo setkání partnerů se zástupci Evropské komise, které mělo za cíl zhodnotit dosavadní fungování projektu Our Space. Vzhledem k tomu, že webový portál je stále v procesu tvorby, hodnocení Evropské komise se týkalo zejména naší přípravy na to, až bude web spuštěn. (více)

Na workcampech v roce dobrovolnictví

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Duha, projekt Workcampy: Na konci léta se ptáme dobrovolníků, kteří se rozhodli, že léto prožijí na workcampu (ať už na workcampech Duhy v ČR nebo u partnerských organizací v zahraničí), jak se jim v mezinárodní skupině dařilo a jaké zážitky si s sebou přivezli: Každý z nás má nějaký důvod, proč jede na workcamp. Ten můj byl obrovská touha jet pryč z města, kde bydlím, touha jet sama a dokázat si, že se nebojím světa, a touha poznat nové lidi a kultury. A tak jsem opravdu jela. (více)

Příští rok se určitě zase vydám na nějaký workcamp!

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Martina Kotková, letošní dobrovolnice Duhy trávila léto na dvou mezinárodních workcampech: "Nejdřív jsem byla v  Turecku (TR-GEN 5.6) učit děti anglicky a bylo to super. Děti byly hrozně nadšené a pro naprostou většinu z nich to bylo poprvé, co se potkaly s nějakým cizincem. Moc si nás tam všichni vážili a neustále nás zvali na čaj :) Co se týká samotné práce, tak to bylo docela náročné, protože každý z nás 6 hodin denně učil (skupiny kolem 15 studentů) a pak jsme večer ještě připravovali program na další dny. Úroveň angličtiny u  dětí nebyla moc velká, ale vždycky jsme se nějak domluvili–a když bylo nejhůř, tak zabralo jméno Milan Baroš :D. (více)

Čokodelky a Čokodelíci na rekordním víkendu pro rodiče a děti

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Duha Klub Dlažka, Jaroslav Mussur Biolek: Pár dní před akcí jsem v letním počasí klasicky v trenkách a tričku připravoval víkend. Lehce zapatlaný od čokolády a spolu se mnou naše skvělá veselá a hravá Dlažka s plnou náručí Deli! A na tento supervíkend rodičů s dětmi se chystal taky Dědeček Čoko a babička Deli! Byl unikátní mimo jiné tím, že: - tolika lidiček na akci pro rodiče s dětmi v Rajnoškách bylo naposled v  minulém tisíciletí (bylo nás osmdesát–což je takový běžný tábor velikosti Hati Pati), (více)

Maškarní Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 13.října 2011

Duha Kopretina: Přes 110 účastníků si nenechalo ujít Maškarní karneval pořádaný sdružením pro děti a mládež Duha Kopretina Plzeň za finančního příspěvku České pojišťovny a.s.. Létající motýlci a berušky, líbezné kočičky a  pohádkové princezny, tygříci a opice, ale i hrůzostrašní ďáblíci, piráti a indiáni zaplnili v neděli 9. října v Plzni tělocvičnu 26. základní školy. (více)

Duhové ringo v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 13.října 2011

Duha Klub Dlažka: Letošní Den Duhy jsme se rozhodli oslavit pohybem–tentokráte ringo turnajem. Za naprosto ideálního počasí se již od 10.00 hodin cca třicet Dlažkařů rozhodlo rozhýbat softbalem. Takřka tříhodinový mač řadu z nich vyčerpal tak, že se museli jít nakrmit a tím pádem nestihli úvodní část turnaje. Turnaj tedy začal nakonec za účasti šesti týmů. A na další část dvojice jich bylo celkem osm. Všichni hráči předváděli skvělé výkony, neuvěřitelné skoky i hody byly pravidlem. Ale stejně tak jako vždy chyby komentované s úsměvem. (více)

Mezinárodní kreativní projekt zakončuje Duha Tangram výstavou

Napsala Jana ©oupalová dne 10.října 2011

Duha Tangram zve na slavnostní vernisáž  výstavy fotografií z kreativního letního projektu (Lets be creative together), která se bude konat v pondělí 17.10. 2011 v 16 hodin v Národním informačním centru mládeže, Na Poříčí 4, Praha 1. Více už účastnice mezinárodní výměny: První týden v srpnu jsme se po roce opět sešli ve Sklenařicích na další výměně mládeže. Tentokrát k nám přijeli kamarádi z Anglie, Maďarska a  Německa. Některé jsme znali už z předchozích výměn, s ostatními jsme se rychle seznámili a užili jsme si s nimi pěkný týden. (více)

Change of Winds: všechny chutě Švábska v pěti dnech

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 8.října 2011

Tradiční spolupráce mladých přátel přírody z jihu Německa a středu Moravy opět přinesla akci s mnoha různorodými dojmy. Pět dní strávených v neobvyklém švábském kraji umožnilo účastníkům vnímat místní přírodu a lidi všemi smysly. Účastníci prožili půlden na biofarmě, upekli si tradičním postupem vlastní slaný kynutý koláč, při návštěvě přečerpávací vodní elektrárny se seznámili s alternativními zdroji energie a ponořili se do umělé krajiny bývalého vojenského prostoru. Nechyběl celodenní výlet po stopách švábské geologické historie ani procházka současným městem. (více)

Školení hlavních vedoucích dětských putovních táborů

Napsala Jana ©oupalová dne 5.října 2011

Reakce účastníků vzdělávacího programu Hlavní vedoucí dětských táborů putovních, které realizovala Duha a školicí centrum Duhy Přerov v rámci projektu Klíče pro život. Prezenční část školení proběhla 8.-11.9.2011 v táborové základně Duhy Klubu Dlažka v Rajnochovicích: „Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“ I tak by se daly shrnout moje pocity ze školení hlavních vedoucích, které proběhlo začátkem září v Rajnochovicích. Cílem této akce bylo zprostředkovat nám potřebné znalosti a dovednosti, jež využijeme při přípravě i následné realizaci putovního dětského tábora, a to se nepochybně podařilo. (více)

Dny NATO v Ostravě s Duhou Arnikou

Napsala Jana ©oupalová dne 4.října 2011

David Gajdošík, Duha Arnika: Již několik let se vždy na konci září vydáváme do Ostravy, na letecko-armádně-bezpečnostní akci „Dny NATO v Ostravě“. Program je vždy strhující a velmi atraktivní. Na ploše letiště Leoše Janáčka v Ostravě se prezentují prostředky, kterými disponuje Česká republika a  její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti – tzn. prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké ukázky a prezentace výzbroje, výstroje a  vybavení útvarů. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data