sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Deskohraní 2011

Napsala Jana ©oupalová dne 20.září 2011

Duha Děsír: Deskohraní je mezinárodní festival deskových a karetních her. Srdečně zveme všechny návštěvníky 8. až 16. října do Michnova paláce Tyršova domu v Praze! Na pořádání festivalu se podílí celá řada organizací: Duha – sdružení dětí a mládeže, členové Klubu deskových her Paluba a STOH, Česká asociace Go, Česká asociace Scrabble, Česká federace Dámy, Česká federace Othello a další. Program je určen všem hravým lidem bez rozdílu věku a zkušeností, na své si přijdou nováčci i ostřílení hráči, nejmenší děti i dospělí. (více)

Tamjdemáci v Ryzáčku - rychlokurz natírání a hiporehabilitace

Napsala Jana ©oupalová dne 15.září 2011

Tamjdem, dobrovolnice Sabina: Můj první Tamjdem byl, dalo by se říct, národnostně trochu střídmější z pětice cizinců se tu sešli zástupci EVS z Gruzie, Francie, Polska a Portugalska. Zbytek našeho „Dream teamu“ jsem doplnili my Češi. První zářijový víkend jsme se sjeli ze všech koutů naši vlasti do útulné vesničky Vyšehorky u Mohelnice. Kde sídlí občanské sdružení Ryzáček zabývající se hiporehabilitací dětí a dospělých, které vzniklo v roce 2006. (více)

Tamjdemoví dobrovolníci mění svět českých neziskových organizací

Napsala Jana ©oupalová dne 8.září 2011

Rok 2011 byl vyhlášen „Evropským rokem dobrovolnictví“. Aktivity organizací, které rozvíjí a prakticky naplňují principy dobrovolnictví, získávají v letošním roce větší prostor pro prezentaci činnosti, podporu finanční i mediální, naději na novelizaci zákona o  dobrovolnictví a šanci změnit povědomí o dobrovolnictví ve společnosti jako o cenné hodnotě. Duha, jako další české neziskové organizace, působící na tomto poli, svou činností bezpochyby potvrzuje motto tohoto roku: „Dobrovolníci mění svět“. (více)

Duhová štafeta pro Jaroslava Hádě Hadaše

Napsala Jana ©oupalová dne 7.září 2011

Jaroslav Hádě Hadaš byl na 23. Velké Duze oceněn Duhovou štafetou, ocenění mu předala Mirka Bobřice Šimarová (Duha Vega). Jaroslav Hadaš je předsedou krnovské dužiny Duha Orion. Následující rozhovor vznikal na dálku, prostřednictvím emailové pošty. Ahoj Hádě, odkud se vzala tvoje přezdívka. Přezdívku mně dali děti z oddílu zkrácením jména Hadaš. Co je při práci s dětmi podle tebe nejlepší a co pro změnu nejtěžší? Nejlepší při práci s dětmi je radost, veselí, mládí, pestrost v  životě. Nejtěžší je udržet pozornost a v poslední době udržet aktivitu mladých lidí. (více)

Po 14. kolech skončily Duhové cesty. Jak dopadly? Jaké byly?

Napsala Jana ©oupalová dne 30.srpna 2011

Po dobu 14 měsíců–od března 2010 do června 2011 kromě letních prázdnin–měli členové Duhy možnost zapojit se do hry Duhové cesty. Autorem hry byl člen Duhovky Honza Plašan Krátký (Duha Klub Dlažka), který každý měsíc připravil otázky, jež se vztahovaly k jednomu z krajů České republiky a také k dužinám tohoto kraje. Proběhlo celkem 14 kol hry. Otázky byly zveřejněné na webu Duhy, jednotlivci z dužin se tak mohli dozvědět něco nového a přes elektronický formulář pak jednoduše odpovídat. Ze správných odpovědí každého kola byl při nejbližším jednání Duhovky vylosován výherce, který získal podle osobního výběru cenu. Možnosti, jakou odměnu si vybírat, se v průběhu roku doplňovaly, mezi nejoblíbenější patřily společenské hry a trička Duhy (duhový kluk a holka). (více)

Prázdniny končí Tamjdem začíná… hipoterapií u Ryzáčka

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2011

Jak už nadpis napovídá…začíná tamjdemová sezóna aneb nové příležitosti prozkoumat s projektem Tamjdem český neziskový sektor, zapojit se do práce neziskovek během víkendů a stát se tak trochu jiným dobrovolníkem. Srdečně vás zveme na první poprázdninovou víkendovou expedici do o.s. Ryzáček, které se zabývá hiporehabilitací dětí i dospělých s kombinovaným handicapem. O víkendu 2. – 4. září budete mít šanci podívat se do Vyšehorek (okres Šumperk) a dozvědět se více o  hiporehabilitaci – speciální rehabilitaci pomocí jízdě na koni, ovšem pozor, nic není tak jednoduché, jak se zdá… (více)

„Doufám, že příště pojedu zase.“ S Duhou Arabelou do Durynského lesa.

Napsala Jana ©oupalová dne 25.srpna 2011

Duha Arabela: Tábor v Durynském lese proběhl v termínu od 16. do 30. 7. 2011 v malé vesničce s názvem Gießübel. Celého tábora se zúčastnily děti tří národností. Majoritní skupina německých dětí, skupina z liberecké Duhy Arabela a obě skupiny doplnily tři děti z Polska. Program připravovali instruktoři a vedoucí z organizace Naturfreundejungen Erfurt, kteří se své práce chopili bez chyb. (více)

Tábor s opravdu výbušnou atmosférou má za sebou oddíl Duha Křišťál z Lutína

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2011

Petr Hryzal Doseděl, Duha Křišťál: Píše se rok 1970. Pán Zla se dostává k moci. Doba je zlá a tajemná. Jediné bezpečné místo je v Bradavicích, které dokáže ubránit jen samotný bradavický ředitel – Albus Brumbál, který navíc zakládá tajnou skupinu s názvem Fénixův řád. Takto by se dal stručně sepsat začátek šestnáctého letního tábora dětského oddílu Duha Křišťál z Lutína, který se konal tradičně kousek za vesnicí Hoštejn. Po příjezdu na tábor Moudrý klobouk rozdělil všechny děti do čtyř kolejí a začalo čtrnáct dní zábavy a srandy, ale i  nejistoty a tajemna. (více)

Tébiové opět v akci aneb tábor Duhy Tuláci Olomouc

Napsala Jana ©oupalová dne 23.srpna 2011

Oliška, Duha Tuláci: Je tu opět léto, prázdninový čas a ... TÁBOR!!! Je tu několik dnů romantiky, dobrodružství, legrace, společných chvil s kamarády, krásných dnů volnosti pod zelenými kulisami Matky Přírody… (Jen sluníčko nám letos chybí.) Ale jsme tu. V Laškově! „Starým“ se podařilo postavit tábor „jakžtakž do sucha“, takže jsme přišli už k hotovému. Také „Noc převtělení“ se zadařila a první táborové ráno se u poradní skály scházejí TÉBIOVÉ (v civilu Tuláci), indiánský kmen, který tu v Laškově žije už sedmnáctý rok /teda tábor/. (více)

Česko - německý tábor Duhy Arabela

Napsala Jana ©oupalová dne 22.srpna 2011

Jakub Hříbal, Duha Arabela: Vše začalo příjezdem německých dětí na nádraží, kde jsme je vstřícně uvítali. Tím nám vlastně začal první den tábora. Celé odpoledne jsme věnovali různým seznamovacím hrám, pravidlům a dennímu režimu. S nastávajícím soumrakem, který se neúprosně blížil, se všichni dětští účastníci těšili, až ulehnou, a zároveň vyzvídali, co se bude příští den dít. Větší část táborového programu byla naplněna aktivními činnostmi. Převážně to byly výlety do hor, jako například okružní výlet na Malou Skálu, nebo výšlap od Arabely až k Ještědu. (více)

Tábor Duhy Rysi - Legenda o sovích strážcích

Napsala Jana ©oupalová dne 19.srpna 2011

Duha Rysi: Již několikátým rokem  vyrážíme na tábor do Jihočeského kraje, do místa plného rybníků, krásné přírody na okraji České Kanady. Toto místo nám všem učarovalo a rádi se sem každým rokem o prázdninách vracíme. V bezprostřední blízkosti tábora máme rybníky, potoky, říčku, louku i les. To vše je většině z nás, kteří bydlíme ve stotísícovém městě vzácné a  proto si přírody užíváme během 14-ti dní plnými doušky. Počasí nám moc nepřálo, ale nejinak na tom byly letos všechny jiné táborové turnusy. (více)

Letní tábor Duhy Paprsek zamířil do Egypta. Starověkého.

Napsala Jana ©oupalová dne 16.srpna 2011

V termínu 29.7.–11.8. 2011 uspořádala Duha Paprsek Krnov další ze svých letních táborů, tentokrát na Vysočině, nedaleko Žďáru nad Sázavou, na turistické základně v obci Sklené. Základna skýtá velmi dobré zázemí a tak jsme snadněji přijímali fakt, že nám počasí letos příliš nepřálo. Celotáborová hra se odvíjela na námět známé knihy Wilbura Smitha "Řeka bohů" a zavedla táborníky do starověkého Egypta. (více)

Vodácká víkendovka Duhy Arabela pro neorganizované děti a mládež

Napsala Jana ©oupalová dne 15.srpna 2011

Duha Arabela pořádala ve dnech 13. 6.–14. 6. 2011 vodácký víkend na řece Jizeře v Českém Ráji. Pro tuto aktivitu jsme zvolili řeku Jizeru, která pramení v Jizerských horách a ke které máme my–obyvatelé Liberce–pozitivní vztah. Řeka pramení v nadmořské výšce 1000 m.n..m. na české straně hory Smrk. Protéká náhorní planinou Velké Jizerské louky mezi rozsáhlými rašeliništi. (více)

Povedené freekempování v Náchodě

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 14.srpna 2011

Pestrý koktejl zážitků čekal na každého, kdo se přihlásil na týdenní tak trochu jiný tábor s názvem FREEKemp. Ten ve druhém srpnovém týdnu společně pořádaly na duhové základně v Náchodě Duha Velká Medvědice a klub přátel přírody Malá liška. A protože druhá z organizací propagovala akci nejen v Česku, přivítali jsme kromě účastníků z Čech, Moravy a Slezska také čtyři Němce. Týden od 6. do 13. srpna jsme strávili objevováním zajímavostí náchodského výběžku a přilehlých polských krajů. (více)

Duhové děti u Tuláků

Napsala Jana ©oupalová dne 12.srpna 2011

Katka Katóba Palová, Duha Tuláci: V červnu byla v naší soví družině vyhlášena vskutku netradiční soutěž–o nejlepšího duhového kluka či nejlepší duhovou holku. Děti se rozdělily do tří vyrovnaných týmů, z nichž každý dostal za úkol připravit si nějaký originální duhový kostým. Nápady byly různé, čas strávený přípravou také. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data