sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Česko - německý tábor Duhy Arabela

Napsala Jana ©oupalová dne 22.srpna 2011

Jakub Hříbal, Duha Arabela: Vše začalo příjezdem německých dětí na nádraží, kde jsme je vstřícně uvítali. Tím nám vlastně začal první den tábora. Celé odpoledne jsme věnovali různým seznamovacím hrám, pravidlům a dennímu režimu. S nastávajícím soumrakem, který se neúprosně blížil, se všichni dětští účastníci těšili, až ulehnou, a zároveň vyzvídali, co se bude příští den dít. Větší část táborového programu byla naplněna aktivními činnostmi. Převážně to byly výlety do hor, jako například okružní výlet na Malou Skálu, nebo výšlap od Arabely až k Ještědu. (více)

Tábor Duhy Rysi - Legenda o sovích strážcích

Napsala Jana ©oupalová dne 19.srpna 2011

Duha Rysi: Již několikátým rokem  vyrážíme na tábor do Jihočeského kraje, do místa plného rybníků, krásné přírody na okraji České Kanady. Toto místo nám všem učarovalo a rádi se sem každým rokem o prázdninách vracíme. V bezprostřední blízkosti tábora máme rybníky, potoky, říčku, louku i les. To vše je většině z nás, kteří bydlíme ve stotísícovém městě vzácné a  proto si přírody užíváme během 14-ti dní plnými doušky. Počasí nám moc nepřálo, ale nejinak na tom byly letos všechny jiné táborové turnusy. (více)

Letní tábor Duhy Paprsek zamířil do Egypta. Starověkého.

Napsala Jana ©oupalová dne 16.srpna 2011

V termínu 29.7.–11.8. 2011 uspořádala Duha Paprsek Krnov další ze svých letních táborů, tentokrát na Vysočině, nedaleko Žďáru nad Sázavou, na turistické základně v obci Sklené. Základna skýtá velmi dobré zázemí a tak jsme snadněji přijímali fakt, že nám počasí letos příliš nepřálo. Celotáborová hra se odvíjela na námět známé knihy Wilbura Smitha "Řeka bohů" a zavedla táborníky do starověkého Egypta. (více)

Vodácká víkendovka Duhy Arabela pro neorganizované děti a mládež

Napsala Jana ©oupalová dne 15.srpna 2011

Duha Arabela pořádala ve dnech 13. 6.–14. 6. 2011 vodácký víkend na řece Jizeře v Českém Ráji. Pro tuto aktivitu jsme zvolili řeku Jizeru, která pramení v Jizerských horách a ke které máme my–obyvatelé Liberce–pozitivní vztah. Řeka pramení v nadmořské výšce 1000 m.n..m. na české straně hory Smrk. Protéká náhorní planinou Velké Jizerské louky mezi rozsáhlými rašeliništi. (více)

Povedené freekempování v Náchodě

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 14.srpna 2011

Pestrý koktejl zážitků čekal na každého, kdo se přihlásil na týdenní tak trochu jiný tábor s názvem FREEKemp. Ten ve druhém srpnovém týdnu společně pořádaly na duhové základně v Náchodě Duha Velká Medvědice a klub přátel přírody Malá liška. A protože druhá z organizací propagovala akci nejen v Česku, přivítali jsme kromě účastníků z Čech, Moravy a Slezska také čtyři Němce. Týden od 6. do 13. srpna jsme strávili objevováním zajímavostí náchodského výběžku a přilehlých polských krajů. (více)

Duhové děti u Tuláků

Napsala Jana ©oupalová dne 12.srpna 2011

Katka Katóba Palová, Duha Tuláci: V červnu byla v naší soví družině vyhlášena vskutku netradiční soutěž–o nejlepšího duhového kluka či nejlepší duhovou holku. Děti se rozdělily do tří vyrovnaných týmů, z nichž každý dostal za úkol připravit si nějaký originální duhový kostým. Nápady byly různé, čas strávený přípravou také. (více)

Doslova tím žiju!... Duhová štafeta pro Graciána Svačinu

Napsala Jana ©oupalová dne 28.července 2011

Gracián Svačina z Duhy Zámeček převzal na 23. Veké Duze jednu z Duhových štafet (od Radana Kukala z Duhy Miřetín). Duhovou štafetou si vedoucí v Duze navzájem vyjadřují úctu k dobrovolnické práci vykonávané pro děti a mládež ve volném čase. Gracián Svačina je členem Duhovky a šéfreportérem časopisu Zámeček pro kluky a holky z dětských domovů. V letošním roce se podílel na přípravě projektů Duhy Zámeček  Expedice Mukačevo a Úsměv ukrajinským dětem. Ahoj Graciáne, jak prožíváš jaro, je to letošní něčím zvláštní?No konečně, že je jaro. Jinak, mám pocit, že prožívám první jaro jako velkej kluk.Počkej, jak to myslíš?No, že jsem si troufl do projektu, který dělám se svými přáteli. A moc mě to baví. Doslova tím žiju. (více)

Nová jídelna na táborové základně Duhy Klubu Dlažka

Napsala Jana ©oupalová dne 25.července 2011

Jaroslav Bilolek: Duha Klub Dlažka si dala jako hlavní dárek k letošním dvaceti letům členství v Duze „novou“ jídelnu neboli hlavní budovu na turistické základně v Rajnochovicích. Novou? Jakoby novou – protože proběhla modernizace budovy a z původní jídelny zůstala jen střecha s trámy a krb! Vše ostatní zazářilo novotou. Sen několika generací táborníků se naplnil! Zateplená budova obložená dřevem ze tří stran, nová podlaha, opravený krb, úprava zdi sousedící s kuchyní, nová elektroskříň … (více)

Dobrovolníci na workcampu ve Valašském muzeu v přírodě, společný projekt FoS ČR a Duhy

Napsala Jana ©oupalová dne 20.července 2011

V letošním roce se Folklorní sdružení ČR a Duha opět schází při vzájemné spolupráci na zajímavém projektu. Obě sdružení fungují díky obětavé práci dobrovolníků z členské základny, a tak není divu, že v letošním Evropském roce dobrovolnictví podporují společným projektem další formu dobrovolnictví. (více)

Novinky v projektu Our Space

Napsala Jana ©oupalová dne 15.července 2011

Duha je partnerem mezinárodního projektu Evropské komiseOurSpace -The Virtual Youth Space. OurSpace bude nová online sociální síť pro mládež a organizace mládeže, která jim umožní spojení s přáteli, nové kontakty napříč Evropou, diskutovat s  dalšími lidmi o aktuálním dění na národním a evropské úrovni, sdílet ideje, nápady a informace, v ideálním případě mít vliv na politické činitele. Na začátku května se uskutečnilo další setkání partnerů projektu OurSpace, v rakouském městečku Krems nedaleko Vídně, hostitelem byla Dunajská univerzita, která setkání připravila v prostorách univerzitního kampusu. Hlavními tématem byl způsob zapojení účastníků do diskuse, která co nevidět vypukne. (více)

Duhově, rockově, festivalově

Napsala Jana ©oupalová dne 13.července 2011

Zelené městečko na letošním hudební festivalu Rock for People v Hradci Králové (2.–6. 7. 2011) opět vyrostlo pro české nevládní organizace, které tak získaly prostor představit hudbychtivým návštěvníkům svět neziskových organizací. Duha ve svém stánku propagovala téma dobrovolnictví v  Evropském roce dobrovolnictví. (více)

Duhové děti z dětských domovů poznaly bídu i radost v ukrajinském sirotčinci

Napsala Jana ©oupalová dne 12.července 2011

Vladislav Sobol, Duha Zámeček: OSTRAVA/MUKAČEVO – Duha Zámeček uspořádala nevšední expedici třicítky děti z 13 dětských domovů do sirotčince v ukrajinském Mukačevu. Nápad se zdál na začátku šílený. Organizátoři netušili, jak si naše děti, které jezdí v létě spíše na pobyty k moři nebo na chatu, zvyknou na místní skromné poměry. Vše dopadlo nad očekávání. Většina dětí z českých děcáků by se za svými novými ukrajinskými kamarády chtěla co nejdříve vrátit… (více)

Pod nebem

Napsala Jana ©oupalová dne 1.července 2011

Duha Vega, Mirka Šimarová: Poslední sobotu v  červnu se konala v Krnově akce pro rodiny s dětmi. Pro děti byly připraveny soutěže ve střelbě z kuše, závod na koloběžkách, bludiště, tvořivé dílny, minikino a mnoho dalších. Dobrovolníky zajistily organizace Duha Vega, Duha Orion, Přátelé přírody Orsej, ČCE, KS, Rodina rodině Slezské diakonie. Pro rodiče a kolemjdoucí se konal koncert skupiny Angles Krnov a Proti proudu 30 z České Lípy.

Téměř miliarda korun ročně – to je hodnota práce dobrovolníků v dětských sdruženích ČRDM

Napsala Jana ©oupalová dne 30.června 2011

Tisková zpráva ČRDM (zde): (Praha 8. června 2011) – Miliarda není málo. A tuto téměř miliardu odpracují každoročně dospělí dobrovolníci ZDARMA! Jak to, že se o tom dřív nevědělo? Česká rada dětí a mládeže zpracovala rozsáhlou analýzu financování „volnočasových“ aktivit dětí a mládeže, jejíž výsledky právě zveřejnila. V dvaatřicetistránkovém rozboru lze najít počty členů členských sdružení ČRDM, počty dětí a vedoucích – dospělých dobrovolníků, ale také výši dotačních prostředků či počty hodin dobrovolnické práce.  (více)

Hravá víkendovka Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 28.června 2011

Duha Paprsek: Poslední předtáborovou víkendovku Duhy Paprsek jsme strávili na příjemné skautské základně ve Hrubé Vodě–Smilově. V pátek večer po příjezdu na místo jsme si udělali táborák, na kterém jsme si opekli špekáčky a když už se setmělo, poseděli jsme si u kytary a oblíbených písniček. Celá sobota byla ve znamení her venku, neboť bylo krásné slunečné počasí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data