sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Maškarní

Napsala Romča Kohoutová, Duha Kopretina dne 7.dubna 2014

Nedělní odpoledne 30. 3. 2014 patřilo maškarnímu bálu pořádanému sdružením Duha Kopretina Plzeň. A i když konkurencí bylo krásné slunné počasí, tak účast byla hojná. Už u vstupu do sálu čekalo na děti překvapení v podobě svačinky a krásné knížky a také pamětní listiny, která obsahovala na zadní straně informace o dalších pořádaných akcích, které potěší mnoho dětí každého věku. (více)

Zimní rodeo

Napsala Světlanka Jarolímová, Duha klub Dlažka dne 7.dubna 2014

Letošní zimní rodeo mělo zimu opravdu jen v názvu … V Pohořanech u Olomouce rašila travička a pupeny vypadaly, že vyběhnou během našeho pobytu.  A tak se hrálo venku ringo i další míčové hry. Děti pobíhaly s radostí venku. V chatě bylo příjemně a plno. Třicítka zimních rodeáků si užila všeho, jak venkovních aktivit, tak i vypečených her uvnitř. Hrály se stolní hry (všichni) i hry v místnosti (děti s Mácou, Adélou a Sabčou). Potýkali jsme se záplavou pochutin od Vandy i s dobrými moky (díky). A vrcholy akce? (více)

Z deníku Duhy SVČ

Napsala Marie Mertlíková, Duha SVČ dne 2.dubna 2014

My jsme si výlet do Prahy šetřili na jaro. A protože letos zima nic moc, předpokládali jsme, že o našich jarních prázdninách–v týdnu od 10. do 15. 3. 2014–bude už v Praze opravdu jaro. Nebylo. Do Prahy jsme přijeli večer 12. a hned další den, tj. 13. 3. 2014 jsme se vypravili do Prokopského údolí. Divoká krajina tak blízko našeho hlavního města (nebo přímo v něm) nás všechny nadchla. Děti si to opravdu užívaly. Krátce po poledni nás GPS dovedla na místo, kde by měl "Poklad" být ukryt, ale ne a ne ho najít. Tak jsme si dali relax, posvačili a koumali, co dál. (více)

Schůzka aktivních Dlažkařů v Klubu

Prvního února se sešla v Přerově řada našich vedoucích za účelem zkvalitnění nabídky našich aktivit pro veřejnost a zejména pro školy. Rušná diskuse vyústila ve velmi dobré závěry – teď už je jen uvést do praxe. Díky všem a zejména Dzherrymu za tuto aktivitu. těšíme se na další pokračování a zejména na výsledky.     Mussur

Dobrodružná výprava v Pekle

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 31.března 2014

Letošní jarní prázdniny byly opravdu jarní. Jako každoročně se náš pobytový tábor konal v Jizerských horách, v obci Josefův Důl. Jezdíme sem již několik let a tak jsme zvyklí, že je tu vždy velká hromada sněhu a krajina kolem nás jiskřivě bílá. Letos nastala velká změna, možná, že vlivem globálních problémů, ale také je možné, že příroda si jen potřebovala, odpočinout. Nedá se nic dělat. (více)

DOBA LEDOVÁ: Cesta za oříškem (anketa)

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 26.března 2014

Letošního jarního hravého týdne se zúčastnilo celkem 11 dětí, 7 kluků a 4 holčičky. Zde jsou jejich postřehy a názory na celý tábor. (více)

Dvanáct případů Sherlocka Holmese

Napsal Radek Hrachovec, Duha Velká Medvědice dne 26.března 2014

Rudolfov, 28. 2. – 2. 3. 2014 První víkend v březnu pořádala DUHA Velká Medvědice první letošní akci pro mládež. Na účastníky tentokrát čekala celá spousta záhad a nevyřešených případů, s kterými si Scotland Yard už leta láme hlavu. Na tři dny se tedy přeměnili na pomocníky Sherlocka Holmese, příslušníky Scotland Yardu, ale i padouchy pod vedením Moriartyho a rozhodli se všechny případy vyřešit. Jenže ono bylo trochu komplikovanější… Naštěstí i Doktor Watson byl přítomen, a tak si o průběhu celé akce můžeme přečíst v jeho dopise:... (více)

Hravý příměstský tábor aneb Doba ledová: putování za oříškem

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 26.března 2014

Zimě letos venku odzvonilo až příliš brzy, tak proč si ji neudělat u nás v Dlažce a rovnou tu pořádnou dobu ledovou. Putování za oříškem, takto byla doba ledová motivována. Že se dětem líbila, je jasné. Na putování jsme se vydali v pondělí ráno s 11 nadšenými dětmi. Některým trvalo necelých 5 minut na to, aby se aklimatizovali, jiným sice trochu déle, stala se z nás ale dobrá parta a prožili jsme hodně zábavy. (více)

Hurá do hor s GPS

Zveme všechny dužiny na cestu za poklady Jizerských hor. Poblíž Ještědu a obce Pěnčín čekají na duhové výletníky poklady, „ zakopané“ Duhou SVČ a Duhou Jasmín. Každý lovec pokladu v krabičce nalezne malou duhovou odměnu a současně se zábavnou formou dozví něco zajímavého o nádherné, chráněné, krajinné oblasti Jizerských hor. (více)

Kam za kulturou? No přece do Dlažky!

Napsala Alice Šrámová, Duha klub Dlažka dne 27.února 2014

Díky ní jsem totiž za posledních pár měsíců dohnala svůj kulturně hudební deficit. Začalo to listopadovým Hudboslovením. Poctivě jsem šla na všechny koncerty: Radůzu, Jamese Harriese i Lenku Dusilovou. Každý večer byl jiný, bezvadný, nabitý osobitou muzikou. Lenka Dusilová mě překvapila svou nečekanou skromností a plachostí. Během jejího vystoupení jsem si říkala, že mikrofon by stačilo zapínat jen při mluveném projevu, při zpěvu byl naprosto zbytečný. (více)

Zimní rodeo bez zimy

Napsala Alice Šrámová, Duha klub Dlažka dne 27.února 2014

Tak fajn, mám za sebou slibovanou osmou víkendovku. Kovbojové na rodeo nedorazili, sněhobílí býci taky ne (že by chyba v GPS?), zato dorazila fůra známých tváří. V pátek večer jsme sice neházeli lasem, ale vědomostmi ze školních lavic–a proč by ne? Když může být venku místo zimy jaro, tak my si můžeme místo koulování připomenout třeba Mendělejevovu tabulku. (více)

Duhový most

Napsala Stáňa Kantorová dne 3.února 2014

Duha Alternativní zóna zve duháky na Duhový most do Žďáru nad Sázavou. (více)

S GPS po stopách našich předků

V letošním školním roce dužiny  v rámci projektu „ Jít k duhu“  zakládají vlastní duhové skrýše v nádherných koutech naší republiky.   Hledejte s námi  duhový poklad ukrytý v záhadných megalitických stavbách bájných Keltů  u Kounova, pátrejte  po stopách  praobyvatel pražské kotliny z doby kamenné v Prokopském údolí, nahlédněte do obydlí pravěkých lovců v Přerově nebo odhalte tajemství skrývající se  na  místě Mariánských poutníků ve Svatém Hostýně. (více)

Posílám AHOJ do dužin …

Napsala Veronika Matlochová, Duha Wakan dne 28.prosince 2013

Stáňa mě vybídla něco napsat o činnosti naší malé dužinky Duha Wakan Vlkoš, která se k Duze připojila tento rok 2013. Původní záměr byl jen zaštítění letních stanových táborů, které připravujeme již mnoho let, vždy pod hlavičkou nějaké organizace… zůstali jsme však bez zastřešení… tak jsme zde a jsme rádi. (více)

Naše návštěva Berlína

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 19.prosince 2013

Student Střední školy pro nevidomé a slabozraké Zdeněk Priesler se zúčastnil mezinárodního projektu mládeže spolu s Duhou Tangram. Sám je také nevidomý a k orientaci mu pomáhá velmi dobře vycvičený pejsek, který s námi celý projekt absolvoval. O tomto projektu v Berlíně napsal Zdeněk článek a některé jeho dojmy si zde můžete přečíst. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data