sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Literární toulky v Krkonoších

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 18.prosince 2013

Několik členů z Duhy Tangram připravilo v říjnu pro 23 studentů a 3 pedagogy ze školy pro zrakově postižené v Nových Butovicích jeden velmi zajímavý a také poučný víkend. V okolí Vysokého nad Jizerou si s pomocí učitelek této školy vytipovali vhodná a zajímavá místa, která mají spojitost s našimi českými spisovateli. Termín v říjnu byl nasměrován na týden, kdy se koná ve Vysokém tradiční přehlídka amatérských divadelních skupin. (více)

Festival se slovinském Kamniku

Napsala Lucie Lustigová a Marta Hučínová, workcampy dne 17.prosince 2013

Workcamp byl super. Byl to můj první workcamp a myslím, že překonal má očekávání. Organizátoři byli ochotní a vstřícní a dobrovolní byli také fajn. Byl to pro mě trochu netradiční festival, jelikož trval deset dní!  Většinou jsem se setkala s festivaly, které byly přes víkend nebo méně dní, a proto mě zaujal právě tento.  (více)

Ekologický festival ve Švýcarsku a setkání s Indiány

Napsala Anna Polášková, workcampy dne 17.prosince 2013

19 dní plných nevšedních okamžiků, nečekaných situací zapříčiněných mezinárodní rozdílností (španělskou, japonskou, indonéskou, holandskou, ukrajinskou, indiánskou, českou a tou švýcarskou), mnoho momentů štěstí, minut mohutného upřímného smíchu a překvapení – přesně takový pro mě byl workcamp ve Švýcarsku! (více)

Paluba potmě

Napsal Matěj Baťha, Duha Paluba dne 16.prosince 2013

Zapojili jsme se do projektu Inkluze v Duze 2013, financovaného z programu MŠMT na podporu práce s dětmi a mládeží ohrožených sociálním vyloučením. Projekt Paluba potmě má za cíl vytvořit široké portfolio her, upravených pro potřeby zrakově postižených. (více)

V Přerově se utkali nejlepší hráči ve hře Scrabble

Napsala Ingrid Lounová, Duha klub Dlažka dne 16.prosince 2013

Dvaatřicet nejlepších českých hráčů hry Scrabble si v Přerově o třetím listopadovém víkendu změřilo své kombinační schopnosti, pohotovost a důvtip. Vítězný titul si z Acutil Mistrovství  ČR 2013 pořádaného Duha Klubem Dlažka odvezl Pavel Podbrdský, který ve finále porazil loňského vítěze Martina Kuču. Scrabble má ve světě obrovské množství příznivců, nejvíce jich je v anglosaských zemích. Česká asociace Scrabble (ČAS) má aktivních asi sto členů. (více)

Když se řekne KOMPETENCE A (SEBE)EVALUACE ...

Napsala Katka Drnková, Duha klub Dlažka dne 4.prosince 2013

...  každý si představí něco jiného.. A někdo si nepředstaví nic. :-) Pro mne budou tyto pojmy už napořád spojeny se třemi naprosto bezvadnými akcemi, které pro nás připravili lektoři. První–sportovní–akce se konala v Rajnochovicích. Protože počasí vypadalo velmi slibně, vyrazili jsme tam v hojném počtu a rozhodně jsme nelitovali. Mládež si zasportovala, my jsme trochu vypomohli, poslechli jsme si zajímavé prezentace o tom, jak dětem a mládeži na akcích zajímavou formou předvést hru (více)

Podzimní akce Duhy Paprsek

Napsal Karolína a Michal Brunclíkovi, Duha Paprsek dne 26.listopadu 2013

Také na podzim připravila Duha PAPSEK pro děti zajímavé aktivity–v termínu 25.-29.10. 2013 to byl podzimní tábor v Bolaticích a v termínu 15.-17.11. 2013 víkendovka v Domašově nad Bystřicí. (více)

Dědeček Čoko a babička Deli

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 20.listopadu 2013

Každý, kdo jezdí s Dlažkou, ví, že každá akce je bezvadná. Pro mě to ale letos vyhrála Čokodeli. A to hned z několika důvodů. Na každé akci, na kterou jsem od svých praktikantských (později vedoucovských) začátků jezdil, jsem měl někoho, kdo mě v podstatě vedl, Čokodeli byla v tomhle jiná, v pátek odpoledne a navečer jsem tam byl nejstarší vedoucí, dostal jsem za úkol vše připravit a ubytovat účastníky. To přece není nic těžkého, říkal jsem si, no po chvilce se mi v ubytování udělal takový binec, že jsem málem nevěděl, kde spím já. :D (více)

Tajuplný svět skřítka Dobrotky a víly Štěstěnky

Napsala Andrea Jaššová, Duha klub Dlažka dne 14.listopadu 2013

aneb To jste ještě nezažili. Tento rok mělo 82 obyvatel lidského světa možnost navštívit na celých 7 dní tajuplný svět skřítků a víl. Bránu do tohoto světa lze spatřit pouze jednou za 100 let. Objevuje se ovšem pokaždé jinde. (více)

SPORTOZNÁNÍ aneb sporty a hry známé i neznámé

Napsala Andrea Jaššová, Duha klub Dlažka dne 14.listopadu 2013

Jsem nesmírně ráda, že jsem se tento rok, již pošesté, mohla zúčastnit Sporto tábora. Musím říct, že tábor je každým rokem čím dál tím lepší a rozloučení s dětmi je pro mě čím dál tím těžší. Náš tým měl letos barvu zelenou. Jmenovali jsme se Rákosníčci. Všech 11 dětí z oddílu bylo naprosto skvělých. Rozuměly si nejen se mnou, ale i mezi sebou. Během tábora jsem nezaznamenala jakýkoli vážnější problém, větší hádku či posměšky. Opravdu jsme byli jeden tým, jedna parta, jedna táborová „rodina“. (více)

Česko po volbách a mladí lidé

Napsala Aneta Skřebská, Duha Participace dne 13.listopadu 2013

12. 11. 2013, Praha – Během 15. až 18. října 2013 se v Praze sejdou mladí lidé z celého Česka, aby se vyjádřili k aktuální politické situaci. Koná se již XVI. Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže (NPDM), kde volení zástupci z městských a krajských parlamentů dětí a mládeže proberou, co je v České republice trápí a co by chtěli změnit. Letos se zaměří zejména na situaci kolem voleb a médií, téma letošního zasedání totiž zní: Česko po volbách a mladí lidé. (více)

Ekologie u Bretaně

Napsala Liliana Ghisi, workcampy dne 12.listopadu 2013

Workcamp byl fakt super, mám skvělé zážitky a poznala jsem spoustu nových lidí z různých zemí (Japonsko, Německo, Turecko, Katalánsko). Jako tým jsme si fakt sedli a společně si tak užili, jak práci na ekologickém projektu, tak volné chvíle kdy jsme poznávali Bretaň. Byli jsme na několika výletech společně s lidmi z asociace, kteří nám dělali tak trochu průvodce, podívali jsme se do přístavu st. Malo, Broceliánského lesa, na keltské megalitické místo aj. (více)

Tuka Dlažka podvanácté

Napsal Jaroslav "Mussur" Biolek, Duha klub Dlažka dne 6.listopadu 2013

Tuka Dlažka proběhla letos již podvanácté! Tato super akce splňující ty nejnáročnější požadavky akční mládeže a současně zahrnující všechny prvky toho pravého neformálního vzdělávání letos proběhla na základně Dlažky v Rajnochovicích. Letos za neskutečného – takřka letního – počasí. A poprvé ne pod mým vedením, ale pod vedením perfektně odchovaných mladých vedoucích (a dlouhodobých odchovanců víkendu Tukanů). Všichni a to jak Samec, tak Majlinka, Vláďa Biolek, Michal Novosad, Radka odvedli super práci. Vše za doprovodu skvělých výtvorů kuchařky Vlaďky. Stejně tak vypomohli i návštěvníci Michal Mrnuštík a Zbyněk Kracík. (více)

Kulturní šok a následná harmonie soužití v Japonsku

Napsala Nicole Tobišková, workcampy dne 6.listopadu 2013

Workcamp i cestování po něm bylo úžasné. Dětský tábor trval nakonec jen týden, takže první týden jsme měli jen na seznamování a nějaké malé přípravy. Naše představa byla taková, že budeme organizovat dětský tábor, ale po příjezdu nám oznámili, že jsme se trochu mýlili, a že my máme děti pouze „psychicky podporovat“. To se nám úplně nelíbilo a vzniklo kvůli tomu v začátcích pár diskuzí. Vedle nás tam totiž fungovala nějaká japonská organizace, která tábor od dubna připravovala a chtěla, aby se vše odehrávalo podle jejich plánu. My jsme do toho zasazovali své vlastní myšlenky, což se jim ne vždy líbilo. (více)

Workcamp v Polsku

Napsala Veronika Schmidtová, workcamp dne 30.října 2013

Byl to skvělý zážitek a velmi  rychlý a možná i drsný start do světa workcampů! Nemohu si na nic stěžovat, organizace proběhla bez problému díky skvělé polské koordinátorce Alicji, kterou jsem si zamilovala, a myslím, že celý projekt splnil svůj předem daný cíl. Workcampy se sociální tématikou mě rozhodně zajímají, a nikdy mě nepřestane bavit pracovat s jakýmkoliv typem lidí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data