sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Víkendové školení dobrovolníků Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 3.května 2012

Duha Kopretina: Byl to jedinečný a naprosto úžasný víkend (27. 4. 2012 — 29. 4. 2012). Díky skvělému vedení naší školitelky Moniky Novosádové jsme měli opravdu možnost poznat více sami sebe, sebe navzájem a nad spoustou věcí se zamyslet a zapracovat. Celé školení probíhalo v hotelu Elsyn dvůr na Šumavě. Akce byla podpořena dotací z MŠMT – Klíče pro život. (více)

OurSpace: S ministrem Pospíšilem o přímé volbě

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Aneta Skřebská, Duha Participace: Návrh nového zákona o přímé volbě prezidenta vyvolává řadu otázek i mezi mladými lidmi. S nimi přijel 6. 4. 2012 do Brna diskutovat jeho spoluautor, ministr spravedlnosti, JUDr. Jiří Pospíšil. Společně s politologem Jiřím Kelnarem objasňovali výhody, nevýhody a následky přímé volby pro koordinační tým a dobrovolníky projektu Our Space (mezinárodní projekt pro vytvoření nová online sociální sítě pro mládež). K diskuzi byli přizváni členové dětských parlamentů, účastníci probíhající Parlamentní výměny zkušeností. (více)

Šmoulí vesnička pod Olympem

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Duha Klub Dlažka, Rajnochovice 5.-8. 4.2012: Neděle, brzké ráno. Sedím u krbu a dívám se do ohně. Vidím tam vše, co jsem za posledních pár dní zažil, a je mi líto, že už je to za námi. Kolem krbu nás sedí asi pět, ale je ticho, protože nikdo nemluví. Všichni ví, že za pár krátkých hodin se rozjedou domů, a tak vzpomínají, co všechno tady zažili. Těch úžasných pár dní mimo realitu všedního šedého světa. (více)

Tamjdem na Hartenbergu a průzkum okolí

Napsala Jana ©oupalová dne 10.dubna 2012

Gábina, Tamjdem: Přelomový březnový a dubnový víkend jsme se i přes předpověď nepříznivého počasí vydali strávit víkend trochu jinak s Tamjdemem na hrad Hartenberg. Sešlo se nás 7 odvážlivců, jak z Čech, tak i ze zahraničí s cílem pomoci neziskové organizaci skrze nevšední dobrovolnickou zkušenost. Občanské sdružení Hartenberg, jenž vzniklo teprve v roce 2008, je unikátní projekt na obnovu hradu Hartenberg, ale nejenom to. (více)

Duhová brána rozevřela přátelskou náruč, Velká Duha zvolila nové vedení

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2012

Během víkendu 30. 3. -1.4. 2012 se v 3. ZŠ ul. Komenského ve Žďáru nad Sázavou setkalo přes sto třicet členů Duhy z čtyřiadvaceti dužin, aby se spolu vzdělávali, diskutovali, seznamovali, hráli hry a  sportovali a hlavně si užili vstřícné společenství podobně naladěných lidí. Kdo váhal a nakonec na Duhovou bránu nepřijel (nebo se nestihl přihlásit), přišel o  hodně. (více)

Začínáme chodit k duhu

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2012

Čtvrtým měsícem pokračujeme v realizaci klíčové aktivity Jít k duhu, kterou naše sdružení zahájilo v lednu 2012 jako součást velkého projektu spolupráce čtyř spolků, pod souhrnným názvem Činy mluví aneb Cesta k odpovědnosti. Sestavili jsme pro náš projekt lektorský tým, který proškolí vedoucí dužin během třetího víkendu v září. Největší propagaci projektu Jít k duhu pro dužiny jsme podnikli na vzdělávací akci pro všechny vedoucí sdružení Duha, Duhové bráně ve Žďáru nad Sázavou (30.3.–1.4. 2012), kde proběhla motivační část s praktickou ukázkou geocachingu. (více)

Co je nového v projektu OurSpace?

Napsala Jana ©oupalová dne 4.dubna 2012

Dominika Pudilová (koordinátorka projektu), Aneta Skřebská, Jana Šoupalová: Duha je jedním z partnerů zapojených do mezinárodního projektu Evropské komiseOurSpace -The Virtual Youth Space. První setkání partnerů projektu Our Space v roce 2012, a celkově už páté od startu před dvěma lety, se odehrálo ve dnech 16.–17. února v Paříži, v  centru Charles Léopold Mayer Foundation. Pozornost přítomných se zaměřila zejména na praktické fungování připravovaných webových stránek diskusního prostředí projektu Our Space. (více)

Jarní lampionový průvod s Duhou Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 4.dubna 2012

Duha Kopretina, Plzeň, Klára Kadlecová: V neděli 4.3.2012 jsme se vydali na lampiónový průvod, který začal v  podvečerních hodinách. Sraz byl u divadla J. K. Tyla, kde děti dostaly lampiony a první úkol. Zkrášlit plácek před divadlem motivy jara. Všichni kreslili především kytičky a sluníčka, ale našel se zde i tank. Poté, co děti dokreslily, rozsvítily se lampióny a my se vydali okolo konzervatoře a Západočeského muzea až k Hurvínkovi. (více)

Slavná můviťácka cesta do vesmíru v okolí Kravař

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 30.března 2012

Koncem března, přesněji od 23. do 25., se pětadvacet dobrodruhů, účastníků projektu Move It!, podpořeného Evropskou unií, vydalo na skrytou vesmírnou základnu do Bolatic u Kravař. Cestu moderním regiojetem si všichni užili, a pak už jsme se dokodrcali i těmi dalšími couráky až na místo. Po nějakém tom papírování a úředničině, zahrnující hromadu podepisování, jsme se pustili rovnou do výcviku. Takový kosmonaut toho musí umět spoustu, co je ale nejdůležitější – spolupracovat s ostatními. (více)

Organizátoři Duhové brány se těší, až to zítra vypukne

Napsala Jana ©oupalová dne 29.března 2012

Od pátku 30. března 2012 se stane Žďár nad Sázavou středem duhového světa. Do  základní školy na ulici Komenského se na víkend sjede přes sto třicet vedoucích, kteří ve volném čase jako dobrovolníci připravují a vedou aktivity pro děti a mládež. Od lednové návštěvy Žďáru nad Sázavou, kdy jsme obhlíželi místo konání Duhové brány, uběhl čas vyplněný přípravami velmi rychle. Sníh vystřídalo jaro. Jaro vystřídalo to, co vidíme za okny. Duhová brána začne zítra, zeptala jsem se proto Petra Glajce a Petra Páty z organizátorských dužin Duha Alternativní zónaDuha Jasmín a Petera Suji z Duhovky na jejich víkendové plány. (více)

Dvě komedie v jednom večeru - Duha Divadlo Expekus

Napsala Jana ©oupalová dne 14.března 2012

Duha Divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na březnové představení našeho divadla, které se koná tradičně v Klubu Klamovka na Praze 5. Hrát budeme 21. března 2012 od 19:30 dvě krátké komedie–"Raketa" a "Nepokradeš, nesesmilníš". Vstupné je 90,- Kč. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Paprsek na prodloužené víkendovce v Domašově

Napsala Jana ©oupalová dne 8.března 2012

Duha Paprsek Krnov: Členové Paprsku využili volna ve škole a na část jarních prázdnin vyrazili na prodloženou víkendovku (29.2.–4.3. 2012). Od středy do neděle nám výborné zázemí poskytla skautská turistická základna v Domašově nad Bystřicí. Domašově leželo ještě dost sněhu, přesto bylo na začátek března nádherné počasí. Rovněž okolí je turisticky atraktivní. Za uvedených pět dní jsme si zahráli doslova nepřeberné množství her v klubovně, klasických i  deskových, některé z nich byly úplně nové. (více)

Jak Asterix a Obelix můvitovali

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 2.března 2012

Poslední únorový týden zažila Skautská základna na Domašově věci, jaké ještě nezažila. Nastěhovala se sem celá galská vesnice i se svými hrdiny, Asterixem, Obelixem, a Idefixem. Obelix byl možná namalovaný, Asterix, který je v celé galské vesnici nejmazanější, nejrychlejší, a prostě po všech stránkách nejlepší, to byli tak trochu všichni, ale zato Idefixe jsme měli opravdového. (více)

Duhovou bránu zaštítila předsedkyně Poslanecké sněmovny

Napsala Jana ©oupalová dne 29.února 2012

Záštitu nad Duhovou bránou převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová. Vzdělávací a  inspirativní setkání dobrovolných vedoucích a instruktorů Duhy pracujících s dětmi a mládeží ve volném čase se uskuteční dne 30. 3.–1. 4. 2012 ve Žďáru nad Sázavou, rodném městě paní Němcové. Záštita a dopis paní předsedkyně jsou k nahlédnutí zde.

Takový užitečný, nový, jiný, milý bazar

Napsala Jana ©oupalová dne 28.února 2012

Markéta Votavová, Tamjdem: „Úžasná Zeměplocha“ od Terryho Pratchetta za třicet korun, National Geographic za babku, mrkev v rohlíku a stroj na výrobu placek – takové to bylo na Bazaru knih Tamjdemu. Během jednoho večera (22. 2.) se v čítárně Unijazzu sešlo hodně zajímavých lidí z řad bývalých účastníků Tamjdemu, milovníků knih i tak trochu dobrodruhů. Někdo přinesl knihy vlastní a Tamjdemu je k dobročinnému prodeji věnoval, někdo (často i samotní dárci) si domů odnášel knihy nové a někdy byl jejich počet větší, než domácí knihovna mohla unést. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data