sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Kulturní šok a následná harmonie soužití v Japonsku

Napsala Nicole Tobišková, workcampy dne 6.listopadu 2013

Workcamp i cestování po něm bylo úžasné. Dětský tábor trval nakonec jen týden, takže první týden jsme měli jen na seznamování a nějaké malé přípravy. Naše představa byla taková, že budeme organizovat dětský tábor, ale po příjezdu nám oznámili, že jsme se trochu mýlili, a že my máme děti pouze „psychicky podporovat“. To se nám úplně nelíbilo a vzniklo kvůli tomu v začátcích pár diskuzí. Vedle nás tam totiž fungovala nějaká japonská organizace, která tábor od dubna připravovala a chtěla, aby se vše odehrávalo podle jejich plánu. My jsme do toho zasazovali své vlastní myšlenky, což se jim ne vždy líbilo. (více)

Workcamp v Polsku

Napsala Veronika Schmidtová, workcamp dne 30.října 2013

Byl to skvělý zážitek a velmi  rychlý a možná i drsný start do světa workcampů! Nemohu si na nic stěžovat, organizace proběhla bez problému díky skvělé polské koordinátorce Alicji, kterou jsem si zamilovala, a myslím, že celý projekt splnil svůj předem daný cíl. Workcampy se sociální tématikou mě rozhodně zajímají, a nikdy mě nepřestane bavit pracovat s jakýmkoliv typem lidí. (více)

Duhový geocaching na Myšinci

V září na Myšinci proběhlo školení vedoucích zapojených do projektu Jít k duhu. V průběhu školení kolem základny vzniklo několik cvičných skrýší, které jsme se pod odborným vedením lektora naučili zakládat. Postupně jsme odhalovali úskalí a nástrahy, kterým čelí zakladatel skrýší. Současně jsme pronikli do tajemství úspěšných zakladatelů skrýší a těšíme se, že v průběhu školního roku 2013/2014 založí dužiny samostatně vlastní originální skrýše a pozvou ostatní dužiny do nových atraktivních míst. (více)

„Paths of Peace“ – obnova válečných linií 1. světové války na rakousko-italských hranicích

Napsal Štěpán Vitha, workcampy dne 24.října 2013

Od 13. do 26. července jsem jako dobrovolník pracoval na rekonstrukci zákopů, jeskyní, pozorovatelen a strážných věží v Rakousku poblíž malého městečka Kötschach (zde končí rakouská železnice zastávkou Kötschach-Mauthen, z Villachu 2 hodiny osobákem). (více)

Hra her a iniciativa „72 hodin“

Je ráno, neděle 13. října, svítí příjemné podzimní slunce, jež zbarvuje listí do nejrůznějších barev. V tomto překrásném prostředí, kdesi uprostřed smíšených lesů Hostýnských vrchů, osmnáctka nadšených hráčů a organizátorů Hry her dotváří barevnou symfonii malbami na plechovou boudu, dříve šedivý sklad tábora Dlažky v Rajnochovicích. Po malbě následuje stavba písčitých skanzenů dávných civilizací, záchrana skokanů spadnuvších do bazénu, ozdobování vstupní brány nebo náměstíčka před umývárnami. Vrcholnou „vylepšovací“ aktivitou dne je sběr odpadového materiálu zchátralého přístřešku, jenž zmotivovaní hráči se zavázanýma očima třídí a odnášejí do popelnic. Náhodný kolemjdoucí by se podivoval, co tito mladí lidé, oblečení do „vagabunďáckého“ stejnokroje, vlastně dělají… (více)

Na zkušené v uzavřené německé komunitě

Napsala Terka Čermáková, workcamp dne 22.října 2013

Na workcampu jsem poznala nové lidi, kteří přestože byli z různých částí světa, řešili podobné věci a témata jako já a vlastně až na pár věcí jsme se moc nelišili. Jazyková bariéra, které jsem se obávala nejvíce, vůbec nebyla takovým problémem. Moc mě těší, že teď už vím, že znalost jazyka nemusí být perfektní a člověk se dokáže dorozumět s druhými a kreativně s nimi tvořit a produktivně pracovat. (více)

Jasmín v Býchorech: Děti z domova jsou normální

Napsal Miloš Nguen, Duha Jasmín dne 16.října 2013

Děti z běžných rodin, které působí v pražském sdružení Duha Jasmín, podruhé přijely do Dětského domova Býchory strávit dobrodružný víkend. Užili jsme si zdejší farmu s mnoha zvířaty, poznali super domov, kde je zcela normální být sám sebou, ale hlavně se skamarádili s býchorskými dětmi a vytvořili s nimi pevné pouto. (více)

Mistrovství světa v ringu versus houbaření v Rajnoškách

Napsala Hanka M., Duha klub Dlažka dne 16.října 2013

Předpověď krásného počasí a MMS s houbařskými úlovky od Mussura mě zlákaly na víkendovou akci Dlažky. Hned přiznávám, že mistrovství světa v ringu nebyl můj hlavní cíl, ale ještě nikdy jsem se nezúčastnila, tak jsem byla docela zvědavá, jak to probíhá, kolik přijede hráčů a jestli se potkáme i se známými Dlažkaři. Nejvíc mě ale zajímalo, jestli opravdu rostou hřiby a těšila jsem se, že si užiju babího léta v krásných rajnochovických lesích, na čerstvém vzduchu a snad i v dobré náladě mezi starými známými. (více)

Z deníku velmistra řádu Templářů Baliana z Ibelinu

Napsal vedoucí z Duhy klubu Dlažka dne 16.října 2013

„Psal se 13. červenec roku 1187. Hrad Karat byl pln čilého ruchu, neb již brzy měl přivítat své nové obyvatele. Monumentální pevnost momentálně poskytovala přístřeší pouze velmistrům řádů, církevních i rytířských, kteří měli za krátkou chvíli nabrat nové členy do svých řad. Všichni přítomní trpělivě vyčkávali příjezdu budoucích rytířů a jejich trpělivost jim brzy přinesla ony pomyslné růže… a za branou se objevil plně naložený povoz…“ (více)

Příjemná práce, skvělá banda a milí lidé v Řecku

Řecko bylo úžasný. Cestou jsme se trochu báli, jak vše zvládneme, jelikož jsme měli koupené lístky jen do Bulharska a zbytek jsme museli řešit operativně až na místě. Vše ale dopadlo výborně. Do Didymoteicha jsme dorazili v pohodě a na místě jsme byli jen příjemně překvapeniJ. Připraveni jsme byli spíš na horší, než lepší podmínky, abychom potom nebyli zklamaní. Naštěstí jsme narazili na opravdu suprový workcamp. Byli jsme úplně první dobrovolnický tým v Didymoteichu, protože jeden termín byl zrušený a SCI workcamp zde předtím nebyl. (více)

Hlásíme – úkol splněn! Přesně podle dohody na Závěrečné…

Napsala Olga Oliška Palová dne 27.září 2013

Místo do země indiánského kmeneTébiů, do překrásné „prérie“ v Terezském údolí, jsme se vydali na cestovatelskou pouť křížem krážem po celém světě. Hledali jsme různé kuriozity a sestavovali sbírky pro naše české muzeum. Přesně podle odkazu Roberta Ripleyho, který jsme objevili ve starém kufru v parku právě při naší Závěrečné… (více)

Když člověk překoná strach, může zažít něco úžasného

Napsala Kristýna Šraierová dne 26.září 2013

Bylo to poprvé, co jsem vycestovala do cizí země sama. Když byl workcamp daleko, těšila jsem se, ale čím víc se blížil, tím víc jsem měla strach a říkala si, Kristýno, cos to zase udělala za hloupost. Jenže měla jsem letenky, které nešlo zrušit, a upsala jsem se Vám, a já své slovo držím. Chudák táta, který mě šel doprovodit na letiště, vypadal jsem jako hromádka neštěstí (do tohoto všeho se ještě bojím létání). Poté, co jsem přistála a nasedla do metra, se všechno změnilo. (více)

Duha PAPRSEK v Jeseníkách

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 25.září 2013

První víkendovka sdružení dětí a mládeže Duha PAPRSEK Krnov v novém školním roce 2013/2014 se uskutečnila v termínu 20.–22. 9. 2013 na penzionu Hanes v Lipové-lázních. Jelikož Jeseníky jsou plné turistických zajímavostí, vydali jsme se i přes nepřízeň počasí v sobotu na Ramzovou. Bylo vlhko–po dešti–a stále oblačno, ale nezmokli jsme. (více)

Je české školství zastaralé?

Mladí lidé z celého Česka se mohou od dnešního dne zapojit do diskuze o podobě českého školství. Tuto příležitost jim nabízí sociální síť OurSpace, která nyní spolupracuje s Ministerstvem školství, mládeže a těloovýchovy. Skrze on-line diskuze a následně i živou panelovou debatu tak mohou nejen studenti, ale i učitelé, rodiče a další zájemci vyjadřovat své připomínky a návrhy k připravované Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2020. (více)

Začátek 14. sezóny Divadla Expekus

Napsal Duha Divadlo Expekus dne 24.září 2013

Vážení diváci, Duha Divadlo Expekus začíná svou 14. sezónu a zve Vás srdečně na představení do klubu Klamovka na den 2. října 2013 od 19,00 hodin. Uvidíte vystoupení dramatického kroužku DDM Praha 2 "Prolhaný Henry" a představení divadla Expekus "Haló, taxi!". Vstupné je 50,- Kč. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data