sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Pod kotlem

Napsala Duha Alternativní zóna dne 15.dubna 2023

Tenhle nápad se zrodil už asi před 2 lety při naší první účasti brněnské šifrovačky „Tmou!“. Než jsme to všechno dali dohromady, stihli jsme ještě celý další ročník „Tmou!“, ale po měsících příprav a včerejší probdělé noci se zrodila i naše vlastní duhová šifrovačka – „Pod kotlem“!

Nová přírodní zahrada v Miřetíně

Napsal Radan Kukal dne 30.března 2023

V duhovém prázdninovém areálu v Miřetíně jsme nedávno dokončili realizaci projektu „přírodní zahrady. Jeho cílem je zkvalitnění výchovy a výuky a rozvoj environmentálního vzdělávání dětí a mládeže ve venkovním areálu Duhy v Miřetíně, v tzv. Táboře Barrandov.

Březnový bazárek na salaši

Napsala Duha Čolci Černčice dne 27.března 2023

I letos se maminky malých Čolků z přírodovědného kroužku pustily do zorganizování dobročinného bazárku oblečení a prodejního bazárku všeho možného na základně Čolků – přírodní ukázkové zahradě v Černčicích. Cílem dobročinného bazárku je nejen možnost ulevit vlastnímu šatníku od věcí, které už jen zabírají místo, ale je nám třeba líto vyhodit ho do šatního kontejneru.

Ohlédnutí za vánočním přespáním

Napsala Duha Křišťál dne 24.března 2023

I když tady máme jaro, ohlédli jsme se za naší tradiční akcí, na kterou pokaždé rádi vzpomínáme. V pátek 16.12. jsme se sešli v klubovně. Každý sebou měl trošku cukroví nebo jiných dobrot od maminky. A taky dárečky. Jeden pro konkrétní osobu a pak jeden "noname", protože obvykle přijdou i kamarádi, co bydlí jinde a schůzky nestíhají.

Duha Králováci v Regenu

Napsala Duha Králováci dne 21.března 2023

V sobotu 4. 3. 2023 naše dužina Duha Králováci z Kašperských Hor podnikla první letošní zahraniční výpravu do nedalekého Německa. Naším cílem byla návštěva města Regen. Po příjezdu do Regenu jsme prošli Lázeňským parkem se zajímavými sochami s naučnou rybí stezkou.

Indiáni v Miřetíně?

Napsal Radan Kukal dne 17.března 2023

Duha Miřetín vlastní největší prázdninový areál Duhy v Miřetíně u Skutče, tzv. Tábor Barrandov. Loni se dětem při příjezdu na tábor naskytl neznámý pohled na oblíbené místo. Hned za mostkem do tábora čnělo ke slunci obrovské indiánské týpí o průměru 9 m. Od té doby se v něm děti prožily mnoho dobrodružství.

Noc v zoologické zahradě

Napsala Duha Rysi dne 14.března 2023

V pátek odpoledne místo pravidelné schůzky jsme se všichni sešli před zoologickou zahradou za účelem strávení noci poblíž zvířat. Páteční den bylo obzvláště krásné slunečné počasí a tak i noční prohlídka zoologické zahrady byla za příznivého teplého a jasného počasí naplněna nejen spoustou zážitků z pohledu na zvířata, které oplývají aktivitou převážně v noci, ale také mnoha zvuky nejen exotických zvířat.

Pod kotlem

Napsala Duha Alternativní zóna dne 10.března 2023

Máte rádi šifry a rébusy? Jezdíte na šifrovačky nebo jste vždycky chtěli na nějakou zajít? Nebo o nich slyšíte poprvé v životě, ale chcete se potkat s fajn lidmi a strávit odpoledne venku? Duha AZ pořádá ve Žďáře první ročník šifrovací hry Pod kotlem. A máte se na co těšit!

MAKEJ!!!

Napsala Duha Křišťál dne 4.března 2023

Letos jsme se tak nějak moc nerozšoupávali, co se týče oddílových víkendovek, a proto jsme se rozhodli zakončit podzim víkendovou akcí ve velkém stylu s příznačným názvem "Makej!!!" V pátek odpoledne jsme nabrali děti i s batůžky a společně vyrazili na skautskou olomouckou základnu, odkud jsme se vydávali na všechna dobrodružství.

Poznávání nejen virtuální reality v Pardubicích

Napsala Duha Krounka dne 2.března 2023

Každý z nás jistě slyšel o IQ parcích v Plzni, Brně nebo Liberci. Ale jen někteří se dočetli o možnosti navštívit IQ park i v Pardubicích. Tento park není tak velký jako jeho větší sourozenci, ale možnosti ke hrám a k seznámení se zejména s virtuální realitou nabízí také.

Akce Duhy Klubu Dlažka

Napsala Duha Klub Dlažka dne 26.února 2023

Turnaj v ringu ve dvou znojemských tělocvičnách přinesl líté boje. Ale i těsné výsledky a řadu překvapení. Díky Johnymu za tyto slušné tělocvičny. Dík Pivovaru Zubr za dost dobré ceny. Díky Dlažce za Dlaždiče, ceny (Studentské pečetě) i materiál včetně kroužků. Ringo si zahrálo 24 hráček a hráčů.

Lyžáky pro rodiny s dětmi

Napsal Duha Bartoňka dne 21.února 2023

V lednu náš oddíl tradičně zorganizoval 2 lyžařské týdenní kurzy, tzv. Lyžáky pro rodiny s dětmi. Odjeli jsme do Pece pod Sněžkou, na již známý a krásně vybavený super penzion, kde bylo sněhu tak akorát na to, abychom děti různých věkových kategorií mohli učit lyžovat, popř. snowboardovat.

Uzlařská regata v Olomouci

Napsala Duha Rysi dne 7.února 2023

Po dvouleté odmlce jsme se opět mohli s dalšími oddíly sejít a změřit šikovnost našich rukou ve vázání uzlů na čas. Soutěžilo 43 účastníků v šesti věkových kategoriích. Nejmladšímu účastníkovi bylo 9 let a nejstaršímu více než 50.

Třiatřicet

Napsala Duha Klub Dlažka dne 7.února 2023

Tři dny oslav 33 let Dlažky máme za sebou. Čekali jsme 333 návštěvníků, ale bylo nás „bohužel“ více!!! Čtyři stovky členů Dlažky, kamarádi z Duhy a příznivci Dlažky to oslavili více než dost dobře!Čtvrteční romantický večer s Honzou Hrubým a jeho partou a necelou stovkou příznivců rozjel oslavy parádně. Velká oslava byla v pátek. Fleret přijel a opět zvítězil. Písně slavné i oslavné.

Při tvoření se fantazii meze nekladou

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 1.února 2023

Duha Kopretina z plzně má rozmanité aktivity všeobecně zaměřené na správný rozvoj dětí a mladých lidí. Na rozvoj fantazie a podporu zručnosti nabízí spoustu výtvarných a kreativních činností. Děti se schází v klubovně a zde se fantazii meze nekladou.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data