sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Pětadvacet dětí z dětských domovů tráví Vánoce v Budišovicích

Napsal ČTK dne 12.ledna 2015

Opava 23. prosince (ČTK)–Pětadvacet dětí ze šesti dětských domovů Moravskoslezského, Zlínského a Středočeského kraje tráví od pondělí společně Vánoce v Budišovicích na Opavsku. Tradiční akce nazvaná Duhové Vánoce má navodit rodinnou atmosféru. Děti tak nečekají jen pohádky a hraní her. Všichni se musí zapojit i do vánočních příprav. ČTK to za organizátory řekl Vladislav Sobol z občanského sdružení Duha Zámeček. (více)

Vánoce a vyhodnocení roku v Kopretině

Napsala Duha Kopretina dne 12.ledna 2015

Proběhla poslední akce roku 2014 v Kopretině. Vánoce a vyhodnocení roku…. Jak to dopadlo a jak to vypadalo? "Je 17 hodin a my se postupně scházíme v naší nové klubovně. Chystáme cukroví, dobroty i pití a už nám zvoní na dveře první účastníci. Během několika minut jsme se sešli všichni a zábava mohla začít. Menší děti se vrhly na kostky, stavebnice a polštáře, větší naopak na Airhokej. Pro dospělé bylo připraveno občerstvení a  místo na klidné odpočinutí a klábosení. (více)

Klub Dlažka má 25 let aneb jak šly dějiny

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 19.prosince 2014

V lednu 1990 se to stalo. Zrealizovali jsme podzimní nápad založit klub. Spolu s Pavlem Mollinem a Tomem Komínkem a řadou dalších mladých aktivních lidí jsme dali dohromady náš klub. Kdo ještě byl na počátku? Petr Kouba, Richard Kreml, Vlastimil Zlámal, Petr Vařák a řada dalších.  Akce jsme dělali už léta předem pod hlavičkou ZO SSM Velká Dlážka, v čemž jsme dále během jara pokračovali. Během jara 1990 jsme dali potřebné podklady ke schválení a od léta byl Klub Dlažka samostatný. Časem jsme vstoupili do sdružení Duha. Dlažka už 25 let sdružuje děti, mládež i dospělé, kteří se rádi baví a rádi organizují akce pro druhé. Počet členů Dlažky se posledních patnáct let pohybuje kolem pěti set, za ta léta se zde vystřídalo takřka tři tisíce členů. Hlavní náplní činnosti Dlažky jsou akce ve volném čase pro děti, mládež, rodiče s dětmi i samostatné dospělé. (více)

Vánoční víkendovka Duhy Modré Střelky, aneb čerti a andělé na Vižňově

Napsal Jáchym Škoda, Duha Modrá Střelka dne 16.prosince 2014

Jak vypadá peklo? Jak se dá dostat do nebe a jaké úsilí pro to musíme vynaložit? Jaké překvapení mě čeká pod vánočním stromečkem? To jsou otázky, na něž zjistily odpověď děti z naší dužiny během víkendu 5 – 7. prosince v malebném koutu Broumovského výběžku – ve Vižňově. Výprava se vlakem vydala z Náchoda do Meziměstí, odkud dále do Vižňova pokračovala pěšky. Cestou děti plnily různé úkoly, díky nimž se stávaly čerty, tak aby mohly vstoupit do pravého peklíčka (hezké a prostorné chaty náchodského Déčka), kde je uvítal sám lucifer pekelným plamenem. Po vydatné večeři následovala kupa čertovských her a hurá do pelechu. (více)

Jděte k čertu

Napsal Petr Glajc, Duha Alternativní zóna dne 15.prosince 2014

Opravdu takhle jsme nazvali nedělní výlet 7. 12. po obvyklém čertovském řádění. Cílem našeho pěšího putování byly další dvě nové sochy místního sochaře Michala Olšiaka. Tento výtvarník obohatil nejen naši Vysočinu řadou betonových výtvarných děl s převážně fantazijními motivy zasazených přímo v přírodě nebo v obcích. (více)

Kluci od Rysí řeky dovezli Betlémské světlo do Mohelnice

Napsal Dušan Sedlášek, Duha Kluci od Rysí řeky dne 15.prosince 2014

Jako každý rok posledních 7 let kluci z vodáckého oddílu v Mohelnici dovezli  domů Betlémské světlo přímo z Vídně, kde jej přebrali z rukou Dítěte světla, rakouského chlapce Tiziana Ronachera. Stalo se tak při ekumenické bohoslužbě v  největším vídeňském evangelickém kostele ve Vídni. (více)

Duhový geocaching a jeho přínos dužinám

Napsala Martina Tietzová dne 15.prosince 2014

Duhový gecaching byla zajímavá hra, které se zúčastnilo celkem 14 dužin.V první fázi projektu se vedoucí dužin seznámili s moderním zařízením GPS Garmin Oregon Pro life time a podnikali s dětmi výjezdy za skrýšemi  po celé České republice. V rámci výjezdů se děti učily manipulaci s GPS a poznávaly blíže rozmanité lokality skrýší. V každé skrýší čekal na nálezce úkol zadaný formou QR kódu, při jehož plnění se děti interaktivní formou seznamovaly se specifiky dané oblasti z přírodního nebo historického hlediska. (více)

Mikuláš v Kopretině

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 11.prosince 2014

Je 6.12 a k nám do klubovny jako obvykle zavítal Čert, Mikuláš a Anděl. V 15 hodin se pomalu začala scházet první skupina rodičů a dětí a tak se i čerti začali připravovat, jaké zlobidlo si asi odnesou… Naštěstí k nám dnes zavítaly samé hodné děti, a tak si je mohli rodiče zase všechny odvést domů, než, ale mohli děti za Mikulášem, museli si něco vyrobit. Aby Mikuláš taky viděl, jak šikovné děti to jsou. (více)

Ski víkend her

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 9.prosince 2014

O víkendu 5. – 7. 12. se Duha Bartoňka vypravila do Krkonoš vyzkoušet první sníh na akci Ski víkend her. A nekecáme. Sníh opravdu byl a my mohli vyzkoušet kluski i lyže. V sobotu jsme si vyšlápli na Javor, kde jsme se učili ovládat kluski. Dále jsme si zahráli novou běhací, orvávací, týmovou a taktickou hru s frisbee. A vyzkoušeli speedbadminton. (více)

Bowling v Třemošné

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 2.prosince 2014

Na bowling do Třemošné zavítalo cca 50 nadšenců. Své síly změřili malí i velcí. Hrálo se ve třech kategoriích: 0 – 8 let, 9 – 15 let a nad 16 let. Pro menší děti byly nachystány i dráhy se zábranami, takže některé výsledky leckdy překonaly i dospělé hráče. Čas ubíhal jako voda a každý stihl odehrát minimálně 2 kola. Hodnocen byl součet obou odehraných kol. Jak nám to šlo, se můžete klidně podívat sami… (více)

VIP Víkend

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 27.listopadu 2014

Lelekovice u Brna, 21. – 23. 11. 2014 V půlce listopadu se mládež z Duhy Velké Medvědice vydala na další, letos už poslední, víkendovou akci. A ač VIP víkend je akcí již tradiční, typické pro ni jsou velmi netradiční zážitky. Organizátoři tentokrát využili polohy základny, a tak o sobotní program se postaraly atrakce nedalekého velkoměsta. Co však nikdo nečekal, byly cesty až za hranice zemské atmosféry… (více)

Eldorádo, 27. ročník, v duchu Her o trůny

Napsala Duha Klub Dlažka dne 27.listopadu 2014

Zápisy Eddarda Starka, strážce Severu, pobočníka králeRoku 297 po Aegonově vylodění do Sedmi království dorazila početná skupina rodů, které se chtěly ucházet o své místo v naší říši. Král Robert Baratheon rozhodl, ţe pokud tyto rody prokáţou svou způsobilost, svěří jim některá z volných území Západozemí. Rody bez výjimky dokázaly, ţe jsou více neţ schopné a jejich nové domoviny začaly zanedlouho prosperovat, populace rostla a brzy také došlo k jejich prvním vzájemným bojům. (více)

Výprava na Šerák 25.10.2014

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 26.listopadu 2014

Na této velmi pěkné výpravě si s námi pohrálo počasí ve všech směrech. Přijížděli jsme vlakem do Ramzové zahalené mlhou, na Čerňavě foukal vítr a z lanovkových sedaček otloukali led, na Šeráku mrzlo a všude kolem byla námraza, po cestě na Obří skály začalo svítit sluníčko a značně se oteplilo, u Vražedného potoka foukal studený vítr a v Ramzové už zase byla mlha. My jsme se však nenechali rozmary počasí zviklat a vše jsme zvládli na výbornou. (více)

Stmelovačky Duhy AZ Žďár nad Sázavou

Napsala Duha Alternativní zóna dne 26.listopadu 2014

V Duze AZ, která sídlí ve Žďáře nad Sázavou, každý týden probíhají tři schůzky. Pro letošní rok si děti vybraly tyto názvy těchto schůzek: Bagr–Čtvrteční 1.;  Bezmeňáci–Páteční 1.; Knightpork–Páteční 2. (více)

Kluci od Rysí řeky v říjnu 2014

Napsal Dušan Sedláček, Duha Kluci od Rysí řeky dne 24.listopadu 2014

Podzimní měsíc jsme zahájili tak, že jsme s Kluky od Rysí řeky vyrazili na další společnou akci s našimi kamarády z dětského domova v Přestavlkách u Hrochova Týnce. Pořádali zde Drakiádu, na kterou nás osobně pozvali. Bylo krásné počasí a dokonce i foukalo, takže draci létali skvěle. Zúčastnili jsme se zde mnoha soutěží, zabubnovali si s místními i zajezdili na překrásných koních. Myslím, že se všem akce líbila, hlavně jsme se znova se všemi viděli a upevnili kamarádství z letních akcí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data