sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Jak si chrochtali letos Čokodelíci v Rajnoškách?

Napsala Jana ©oupalová dne 24.října 2012

Duha Klub Dlažka: Před našim říjnovým víkendem pro rodiče s dětmi bylo, jako vždy, vše nachystáno. Slunce pálílo, zásoby čokolády, delinek a jiných pochutinek ale neroztály!!! A předpověď nevěstila nic jiného–slunce bude slunět, v sobotu má být přes 20 stupňů, mlh pomálu, déšť v nedohlednu ...  A jak to proběhlo? (více)

První výprava za „keškami“

Napsala Jana ©oupalová dne 24.října 2012

Duha Kopretina: Asi po týdenní domluvě jsme si domluvili sraz na 20.10.2012 na konečné zastávce tramvaje číslo 4 na Košutce. Sraz byl určen na 13:00 a závěr byl ohlášen na 17:00. Původně byl výlet plánován v komorním stylu, ale nakonec přišlo 19 lidí. (více)

Barevný podzim Duhy Orionu

Napsala Jana ©oupalová dne 24.října 2012

Duha Orion: Pode vzoru Galéna jsme udělali malou propapagci na činnost Malých klubů, které zveme na své výpravy do přírody, do kina, na bazén a podobně. Přidávají se také rodiny s dětmi a babičky. V září jsme byli na Ježečkově paloučku na Ježníku, na letišti, v Hynčicích. (více)

Duha Jasmín: Děti z „normálních rodin“ obdivovaly domov v Býchorech

Napsala Jana ©oupalová dne 22.října 2012

Miloš Nguyen, Duha Jasmín: Členové Duhy Jasmín, která organizuje volnočasové aktivity pro děti z pražských rodin, si splnili velkou výzvu a strávili v půlce října společný víkend s dětmi z Dětského domova Býchory na Kolínsku. Nic tomu víkendu nemohlo přát více: Hezké počasí, dobrá nálada a zapálení do netradičních soutěží, které si pro všechny přichystal programový vedoucí Daniel „Dendy“ Brož.   (více)

Tamjdem naplno prožil 72 hodin v ekocentru Renata

Napsala Jana ©oupalová dne 16.října 2012

O víkendu 12.-14. října se v ekocentru Renata v Bělé u Jevíčka konal Tamjdem. Projekt od roku 2007 připravuje dobrovolnické víkendové výjezdy na pomoc českým neziskovým organizacím. Tentokrát s 20 dobrovolníky z různých koutů České republiky zavítal do Renaty. Tamjdem se o víkendu navíc připojil ke kampani České rady dětí a mládeže s názvem 72 hodin (3 dny dobrovolnických aktivit po celé ČR). (více)

Inkluze s Duhou

Napsala Jana ©oupalová dne 16.října 2012

Duha Kopretina: Tak se jmenuje projekt, který naše sdružení Duha Kopretina začala již v  červenci tohoto roku. Zapojeno je pět dětí z dětského domova Domino v  Plzni a pět dětí a mládeže z Plzně z rodin ohrožených sociálním vyloučením. (více)

Experimentovali jsme s přírodním stavitelstvím

Napsala Jana ©oupalová dne 8.října 2012

Tamjdem: Na prvním podzimním Tamjdemu v o.s. Baobaby v Hostišové u Zlína jsme se prakticky celý víkend zabývali přírodním stavitelstvím prakticky. Někdo si odnášel ideu života ve slaměnném domě, někdo zavápněné boty, ruce, vlasy, sláma nám čouhala z bot a uschlé bláto se sypalo z kapes. (více)

Duhový den aneb krásné zábavné odpoledne s Duhou Kopretinou

Napsala Jana ©oupalová dne 2.října 2012

Martina Václavovičová, Duha Kopretina: Svátek svatého Václava slaví každoročně Duha Kopretina Plzeň organizací akce Duhový den aneb zábavné odpoledne s Kopretinou. Letos byla tato akce uskutečněna za finančního příspěvku Plzeňského kraje, firmy Kerio Technologies, Magistrátu města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2. (více)

Vzpomínka na letní projekt Duhy Tangram

Napsala Jana ©oupalová dne 1.října 2012

Marie Wolfová, Duha Tangram: Skupinka dětí Duhy Tangram se zúčastnila v červenci mezinárodního projektu v Berlíně. Tento projekt byl zaměřen na integraci zdravotně a  sociálně handicapovaných. Kromě české skupiny přijely do Berlína také děti z Francie. Spolu s německými dětmi strávily spolu krásný týden, plný tvůrčích aktivit. (více)

Aktivní příspěvek Duhy Klubu Rodinky k tématu Inkluze v Duze

Napsala Jana ©oupalová dne 13.září 2012

Ivana Čagánková, Duha Klub Rodinka: V rámci projektu Inkluze v Duze 2012 proběhlo v období 15.5.–31.8.2012 prozatím několik akcí, kterých se účastnily děti ze sociálně vyloučeného prostředí v Přerově, a to z ulice Husova, a také obyvatelky Azylového domu se svými dětmi. (více)

72 hodin

Napsala Jana ©oupalová dne 12.září 2012

Duha se připojila k projektu České rady dětí a mládeže–ČRDM s názvem 72 hodin – Ruku na to!. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 14. října 2012) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. (více)

Je čas naplánovat si víkendy na podzimní Tamjdem

Napsala Jana ©oupalová dne 28.srpna 2012

Markéta Votavová, Tamjdem: Už je na čase začít si plánovat víkendy na nadcházející podzim. A to byste měli začít jak vy, tak i my z Tamjdem týmu. Možná vám vrtá hlavou: „Proč?“ „Podzimní víkendy teď?“ Ano! Sezóna dobrovolnických víkendových projektů Tamjdem začíná už v září. A protože všichni chtějí dobrovolničit a nikdy není na škodu potkat nové lidi, blíže poznat některou z českých neziskových organizací, cestovat a  trávit volný čas trochu jinak, může se stát, že kapacity jednotlivých víkendů budou brzo naplněny. (více)

Účastníci Expedice Bosko objevili kus jižní Moravy i sami sebe

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 28.srpna 2012

Předposlední týden prázdnin jsme s klukama a holkama z Duhy Velké Medvědice vyrazili na expedici do Boskovic. Kromě her a zábavy bylo hlavním cílem poznat okolí tohoto malého jihomoravského městečka. Proto jsme hned druhý den vyrazili na výlet do Moravského krasu. Jen jsme mrkli na dno propasti Macochy a už jsme „po červené“ spěchali objevovat historii Sloupsko-šošůvských jeskyní. (více)

Duha Křišťál Lutín na táboře

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2012

Petr Hryzal Doseděl, Duha Křšťál: To byla jííízda! Česká republika, Anglie, Japonsko, Grónsko, Chile, Austrálie, Transylvánie, Egypt, Španělsko, Mongolsko a  nakonec Itálie. Na našem čtrnáctidenním táboře jsme obkroužili celý svět–možná i několikrát. (více)

Duha Jasmín získává Svatý grál

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2012

Duha Jasmín: Od začátku srpna do jeho poloviny nebylo možné na televizních obrazovkách ani ve videopůjčovnách zahlédnout postavu Indiana Jonese. Vysvětlení je však zcela prozaické, až úřednicky strohé – Indiana Jones spolu s dětmi z Duhy Jasmín pátrali na Vysočině po Svatém grálu. V době od čtvrtého do osmnáctého srpna probíhal již tradiční tábor Duhy Jasmín ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP pro Prahu 7 a  8) a Orgánem sociálně-právní ochrany dětí (nejen Prahy 7); to vše s podporou MŠMT v rámci projektu Inkluze v Duze 2012, jehož spolutvůrcem je také Duha Jasmín. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data