sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Mussurova zimní kulturní ozdravovna

Napsal Mussur dne 18.února 2013

Potažmo sledujíc kulturní hrůzy v našich televizích se čím dál víc utvrzuji v myšlence, že naše konání je pro řadu lidí balzámem na nervy. A naše akce kulturní oázou v širé poušti. A tak opět jako každoročně naše organizace Duha Klub Dlažka připravuje řadu akcí nadstandartní kuturní úrovně. Možná je to i nabídka k zamyšlení pro vás, zda se nezúčastnit či dokonce něco podobného neuskutečnit sami. (více)

Jak bylo na TULÁCKÝCH CESTÁCH od našich 27. narozenin ...?

Napsala Oliška Palová dne 13.února 2013

Skvěle! Jak jinak, když se nám po dlouhé době podařilo získat kupu nováčků a radikálně omladit naši „Tuláckou rodinku“... Zahájili jsme v září tradiční Zahajovačkou. A také podle tradice posledních let: plánovali jsme výpravu na naše tábořiště do Laškova, ale lilo jako z konve a tak jsme skončili v tělocvičně. (více)

Pololetky na severním pólu

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 12.února 2013

O pololetních prázdninách 1. – 3. 2. se vydala mládež z Duhy Velké Medvědice daleko na sever. Inspirována geniálním umělcem a badatelem Járou Cimrmanem dobyla polární výprava severní pól, který se na jeden jediný víkend přesunul nedaleko Velké Štáhle. (více)

Koalice Konference Korupce – Alpha Centauri

Napsal Mussur dne 12.února 2013

Po loňském neúspěšném pokusu osídlení Marsu přední pozemští vědci pátrali, kam by se lidstvo mohlo přesunout, aby tak odlehčilo pomalu skomírající planetě Zemi a za pouhý rok připravili další expedici, tentokrát na planetu v systému Alpha Centauri. (více)

Ocenění Duhy Tangram

Napsala Marie Wolfová dne 18.ledna 2013

Duha Tangram se přihlásila se svým projektem,, Méďa pro tebe,, do celostátní soutěže Brána k druhým v rámci projektu Klíče pro život. Byli jsme velmi rádi, že  komise ocenila naši snahu a i nápad pomoci nevidomým malým dětem a udělat jim  radost textilními didaktickými hračkami. (více)

Jak proběhlo poslední Hudboslovení?

Napsal Mussur dne 17.ledna 2013

Poslední Hudboslovení proběhlo netradičně od 15.11. do 29.11.2012. Jako první otevřel ve čtvrtek 15.11.2012 bránu Hudboslovení Jiří Pavlica s Hradišťanem. A otevřel ji svou velmi příjemnou a propracovanou hudbou k maximální spokojenosti všech posluchačů. Páteční šachy v Klubu Dlažka jako vždy svedly k šachovnicím malé i velké (děti i zkušené hráče) a vítězství si odvezl pan František Štec. Páteční večerní lampiónový průvod od majáku jako vždy začal ohňostrojem, následně se průvod vydal přes Horní náměstí ke Klubu Dlažka. (více)

Premiéra komedie Haló, Taxi!

Napsala Stáňa Kantorová dne 14.ledna 2013

Divadlo Expekus: Vážení diváci, po čase Vás opět zveme na premiéru. Komedie "Haló, taxi!" má premiéru dne 29. ledna 2013 v 19:30 v Klubu Klamovka. Prosíme Vás o  rezervaci vstupenek, Klamovka je prostorově dost omezená. Těšíme se na Vás a přejem Vám podařený celý rok 2013. Vaše Duha Divadlo Expekus

Mikulášský víkend

Napsal Mussur dne 3.ledna 2013

Stále ještě čuchám čertovinu, slyším, slyším šustot křídel a vidím zahnutou berli ... A v mysli mně padají, padají hromady sněhu ... To vše je stále v hlavě po skvělé akci pořádané Duha Klubem Dlažka pro rodiče s dětmi na Domašově nad Bystřicí. Mikulášský víkend byl čertovsky andělský! (více)

Tuka Dlažka – nejlepší doškolení pro praktikanty

Napsal Mussur dne 3.ledna 2013

Tukani!!! Loni to bylo na jedničku!!! S hvězdičkou!!! Už je to za námi – bohužel. Víkendové doškolení Duha klubu Dlažky pod názvem Tuka Dlažka a s ní 25 mladých borců a borek si to opravdu užila! Slušný počet a vysoká kvalita účastníků i vedoucích umocnilo i vlídné počasí první dva dny. Ale na závěr nastala dešťosněhová studená Sodoma Gomora a ta teprve utužila vztahy v kolektivu. (více)

Inkluze s Kopretinou

Napsala Martina Václavovičová dne 2.ledna 2013

Projekt začal přípravným školením již před prázdninami, aby byli vedoucí a instruktoři dobře připraveni na chystané aktivity. Kontaktovali jsme paní ředitelku plzeňského Dětské domova Domino, obeznámili ji s projektem Inkluze v Kopretině a možností aktivně se do něj zapojit. Dále jsme vytipovali děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a kontaktovali jejich rodiče s možností účasti na projektu. (více)

Na pomoc českým neziskovkám se s Tamjdemem letos vydalo 190 dobrovolníků!

Napsala Markéta Votavová dne 19.prosince 2012

S potěšením vám představujeme projekty Tamjdem roku 2012 aneb Tamjsmebyli (http://www.trochujinak.cz/tamjdem/tamjsmebyli-v-roce-2012/). Ve spolupráci s českými neziskovými organizacemi a za laskavé podpory dobrovolníků a partnerů jsme uskutečnili 16 víkendových výjezdů na pomoc neziskovým organizacím. (více)

Po 26. Velké Duze

Napsala Jana ©oupalová dne 26.listopadu 2012

24.-25. 11. 2012 jednala v Praze 26. Velká Duha. Delegáti Velké Duhy z 31 dužin zvolili nové vedení, Doc. Ing. Karla Roubíka, Ph.D., prezidentem Duhy, Ing. Radana Kukala viceprezidentem Duhy, Mgr. Martinu Václavovičovou, Ing. Radka Zlesáka a Jakuba Těšínského členy Duhovky. Do Malé Duhy zvolili Ing. Helenu Hardynovou jako starostku, Ivanu Sobolovou, Mgr. Janu Šoupalovou a Bc. Janu Vašendovou členkami Malé Duhy. (více)

26. Velká Duha se schází v Praze

Napsala Jana ©oupalová dne 23.listopadu 2012

V sobotu a v neděli, 24. a 25. 11. 2012, se v Praze schází delegáti Velké Duhy, aby jednali o dalším směřování sdružení. Do Prahy se sjíždí na sedmdesát zástupců organizačních jednotek Duhy (dužin) ze všech krajů České republiky. Součástí 26. Velké Duhy bude poděkování a ocenění dobrovolníkům našeho sdružení za jejich činnost, projednání zpráv statutárního a kontrolního orgánu a kanceláře Duhy, delegáty čeká rovněž volba představitelů vedení Duhy.

Duha Expekus na festivale

Napsala Jana ©oupalová dne 21.listopadu 2012

Duha Divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na divadelní festival Antidepka, na kterém hraje i naše divadlo Expekus. Vidět nás můžete dne 22. 11. od 18:30–budeme hrát komedii Tré Mušketýrů. Vaši pozornost bychom dále rádi nasměrovali mimo jiné na představení Bláznivé nůžky, které hraje Marvinův divadelní spolek oživlých obrazů dne 23. 11. Vstupné je dobrovolné. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

V korunách dětské fantazie v Šumperku

Napsala Jana ©oupalová dne 21.listopadu 2012

Katóba Palová, Duha Tuláci: Bylo jednou jedno malé městečko a v tom městečku malý oddíl. Nebyl to ledajaký oddíl – byl plný správných lidí, kteří se ničeho nebáli. A tak se tento oddíl jednoho dne rozhodl, že uspořádá celostátní výměnu zkušeností, na kterou pozve všechny ostatní oddíly a organizace pracující s dětmi. Naštěstí na všechnu tu práci nezůstal sám – pomohly mu spřátelené oddíly z nejbližšího okolí. Díky jejich úsilí mohlo pět stovek vedoucích a učitelů strávit krásný víkend společně a povyměňovat všechny své zkušenosti jak se sluší a patří. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data