sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Velikonoční vítr opět přinesl změnu, tentokrát do skal a lesů

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 17.dubna 2010

O letošních Velikonocích proběhl již druhý ročník česko-německé výměně mládeže s názvem Winds of Change. Tentokrát se účastníci z českého sdružení Duha a Mladých přátel přírody z německého Württemberska potkali na pětidenní akci na Mělnicku. (více)

Medaile MŠMT pro dobrovolníka Duhy

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2010

V pátek 9. 4. 2010 bude Vladislavu (Flíkovi) Sobolovi předána medaile ministerstva školství. Mezi oceněnými půjde o jediného dobrovolného pracovníka z oblasti práce s dětmi a mládeží v nestátním neziskovém sektoru. Paní ministryně předává  toto ocenění významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce vykonávané na kterémkoliv místě resortu školství, mládeže a tělovýchovy, za dlouhodobé a vynikající působení při příležitostech životních nebo pracovních jubileí nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. (více)

Jarek a Dlažka

Napsala Jana ©oupalová dne 1.dubna 2010

Duha Klub Dlažka a Jarek Nohavica? Není to časté spojení, ale přesto souvislosti najdeme.  Jarek Nohavica jezdí často na turnaje ve scrabble do Přerova. A také letos podruhé byl osobností koncertu Dlažky. Takřka vyprodaná hala sledovala naprosto unikátní "komorní" koncert. A zde je pár ohlasů: (více)

Duhové cesty

Napsala Jana ©oupalová dne 26.března 2010

Kam nás zavedou Duhové cesty? Postupně do všech krajů České republiky, o kterých se dozvíš něco zajímavého, nového a navštívíš i některé dužiny z jednotlivých krajů, které jsi doposud možná neznal. (více)

Tamjdem na jaře - pestrá nabídka dobrovolnických víkendů

Napsala Jana ©oupalová dne 24.března 2010

Tamjdem – pojďte zažít víkend trochu jinak! Dvakrát do měsíce nabízíme příležitost pro 15 mladých lidí vyjet do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům. Uvidět svět vlastníma očima a uchopit ho vlastníma rukama!  Více informací o plánovaných akcích se dozvíte zde.     (více)

Desáté narozeniny se třemi mušketýry

Napsala Jana ©oupalová dne 11.března 2010

Duha Divadlo Expekus: Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na slavnostní představení, které se koná při příležitosti 10. výročí vzniku našeho divadla. Všichni se tomu velice divíme a všichni jsme tomu velice rádi. To ještě víc, než se tomu divíme. Před deseti lety jsme vznikli za nadšeného nezájmu okolí jako spolek, který ve volných chvílích drze leze na jeviště, aby bavil diváky i sebe. (více)

Akce IYNF (Mezinárodních mladých přátel přírody)

Napsala Jana ©oupalová dne 4.března 2010

Chcete zažít ekologické vzdělávání IYNF v Rakousku (20.- 25. dubna) nebo Německu (18.–23. května)? Máte zájem se stát součástí přípravného týmu mezinárodního letního projektu Meet the Freak, který cestuje Evropou a každé léto se koná v jiné zemi? Nebo se chcete projektu jen účastnit? Je to na vás, přihlaste se!     (více)

Jitčin dobrovolnický rok v Itálii

Napsala Jana ©oupalová dne 3.března 2010

Jitka Marelová: Rok 2009 jsem strávila v Miláně na dobrovolnickém pobytu, kam mě vyslala Duha – sdružení dětí a mládeže (www.duha.cz, www.trochujinak.cz ). Jmenuji se Jitka Marelová a narodila jsem se v roce 1983 v Praze. V roce 2008 jsem absolvovala obor psychologie a speciální pedagogika na Univerzitě Karlově. Do Itálie jsem přijela, abych zde získala pracovní zkušenosti, nové jazykové dovednosti a celkově si rozšířila obzory pobytem v jiné zemi. Více než 11 měsíců zde strávených předčila všechna má předodjezdová očekávání. (více)

Zimní olympiáda v Arabele

Napsala Jana ©oupalová dne 2.března 2010

Duha Arabela spolu s partnerskou organizací Naturftreunde Elfurt pořádala v Liberci v době od 30.–7. 2. 2010 Zimní olympijské hry pro děti. Tento druh setkání jsme již plánovali na podzim loňského roku, jako společnou aktivitu roku 2010.  Závodníci byli více motivováni se zúčastnit tohoto setkání, jelikož v Liberci právě v tu stejnou dobu probíhala Zimní Olympiáda dětí a mládeže, ve které si měřili síly nejlepší sportovci z celé republiky. Využili jsme této události k tomu, že jsme se zúčastnili úvodního a závěrečného ceremoniálu a některých sportovních disciplín.  Naše olympiáda probíhala formou soutěží, her a utkání. (více)

Hranice bezpečí

Napsal Hynek Peèinka dne 11.února 2010

V roce 2009 proběhly přípravy první ze tří publikací České rady dětí a mládeže, které se rozhodl vydat tým projektu „Nás se to týká“. První publikace, kterou autoři projektu zpracovali, se jmenuje „Hranice bezpečí“. Její podtitul zní „Metodický průvodce prevencí sexuálního zneužívání dětí a mladistvých I.“. Publikace je určena především pro vedoucí kolektivů dětí a mládeže. Ti z ní mohou načerpat inspiraci, jakými způsoby lze s tímto tématem ve skupině složené z dětí a dospívajících pracovat. (více)

Zámeček pozval dětské redaktory do Prahy. Přišel také fotograf David Neff

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2010

Miloš Nguyen, Duha Zámeček: Duha Zámeček uspořádala lednové setkání dětské redakce Zámečku v Praze, kam přijely děti z 10ti dětských domovů z Čech a Moravy, které aktivně přispívají do časopisu Zámeček. Začali jsme už od pátku krátce po poledni, kdy už na děti netrpělivě čekaly pracovnice Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových. (více)

Rok 2010 je Mezinárodním rokem mládeže

Napsala Jana ©oupalová dne 12.ledna 2010

Rok 2010 jako Mezinárodní rok mládeže oficiálně vyhlásila Organizace spojených národů. Tématy roku 2010 jsou Dialog a Vzájemé  porozumění, která mají rozvíjet mezigenerační porozumění a podpořit myšlenky míru, respektu k lidským právům a svobodě a solidarity. 12.srpen 2010, který je mezinárodním dnem mládeže zahájí oficiální část  Mezinárodního roku mládeže. (více)

Vánoce Duhy Zámeček pro děti z dětských domovů

Napsala Jana ©oupalová dne 28.prosince 2009

Duha Zámeček v letošním roce připravila krásné společné Vánoce pro děti ze severomoravských dětských domovů. Po několikaleté přestávce opět v duhové základně Myšinec v Budišovicích. Po Vánocích se děti o své zážitky podělily s reportéry České televize.

Hercem, ekologem, k jogínům i na masopust: od ledna do března šest víkendů s Tamjdemem

Napsala Jana ©oupalová dne 14.prosince 2009

Dvakrát do měsíce vyjíždíme jako parta 15 mladých lidí do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům. Už jsme si zažili leccos jako – natěrači, trhači lístků, stavitelé divadelních stanů, speleologové, dojiči koz a mnoho dalších. S námi máte šanci potkat EVS dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech, lépe poznat české nevládní organizace a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese. (více)

Vánoční Jablkoň aneb pozvánka na netradiční vánoční hudební koncert

Napsala Jana ©oupalová dne 14.prosince 2009

Duha Klub Dlažka: Chystáme Jablkoň a její skvělý vánoční koncert. Jejich vlastní pojetí vánočních písní v projektu Hovada boží se spoustou skvělých nápadů jsouvelmi příjemným připomenutím vánočních zvyků. Od koled až po nový zvyk návštěvy marketů ("Všechna ta hovada bóží nakupují zbóží"). A ústřední motiv? Začíná se na "Už jen 52 týdnů nám zbývá do Vánoc" a poté se snižuje. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data