sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Setkání na MŠMT

Napsala Duha dne 20.června 2024

Ve středu 19. 9. 2024 proběhlo na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy setkání zástupců Organizací uznaných MŠMT pro práci s dětmi a mládeží. Hlavními tématy k diskuzi byly: tvorba Koncepce mládeže 2025+, dotační výzvy a následné vyúčtování a Národní soustava kvalifikací. Zástupci Duhy byli u toho.

Ministerstvo zdravotnictví apeluje na dodržování zásad při skladbě jídelníčku na táborech

Napsala Duha dne 2.června 2024

MZ i letos apeluje na dodržování zásad při sestavování jídelníčku na zotavovacích akcích pro děti tak, aby strava byla pro děti vhodná a nutričně vyvážená. Proto doporučuje vzdělávací materiály Státního zdravotního ústavu, které slouží jako podklad pro edukaci osob zajišťujících letní dětskou rekreaci.

Ubývá míst kam mohou jet děti na tábor

Napsala Duha dne 10.května 2024

Česká rada dětí a mládeže v médiích: Ubývá míst, kam mohou jet děti na tábor Novinky.cz/9.5.2024, redaktor Oldřich Danda Pořadatelé letních táborů se čím dál více dostávají do úzkých. Zatímco jim každým rokem přibývá dětí, které chtějí strávit čtrnáct dní v přírodě, míst, kde mohou rozbít stanový tábor, naopak ubývá.

Pozvánka na akce Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 28.března 2024

POZVÁNKA NA AKCE Duha Bartoňka v čele s Gerdem Weinlichem zve a posílá nabídky na dvě vzdělávací, zážitkové a hravé akce. Více informací naleznete na webu Duhy Bartoňka a v přiložených letácích.

Změna ve vedení Duhy

Napsala Duha dne 18.března 2024

INFORMACE Z DUHY Ve vedení Duhy nastala změna. Prezident a viceprezident Duhy si v podstatě vyměnili funkce. Faktická změna nastala 18. 3. 2024, kdy Duhovka zvolila do funkce prezidenta Duhy Ing. Radana Kukala a do funkce viceprezidenta Duhy prof. Ing. Karla Roubíka, Ph.D. Staronové vedení věří, že se pro Duhu nic zásadního nezmění a Duha bude nadále fungovat především ke spokojenosti pobočných spolků, dužin.

Časopis Zámeček v Open Gate School

Napsala Duha Zámeček dne 14.března 2024

ZÁPIS Z AKCE Dny na výjezdním zasedání dětské redakce Časopisu Zámeček vyplnily návštěvy zajímavých míst, novinářské workshopy, návštěvy hostů a večer se psalo. A mnozí jako správní novináři až dlouho do nočních hodin. Akce se zúčastnili talentovaní kluci a holky z dětských domovů.  

Dlažka jede!

Napsala Duha Klub Dlažka dne 5.března 2024

POZVÁNKA NA AKCE Ten pocit mám v poslední době dost silný! Dík všem za pomoc, odezvy, nápady … Někde to jde více, někde to trochu drhne, ale jede to! Tento týden vyšel první letošní krásný Dlaždič. Do tělocvičen a na cvičení do klubu se chodí dobře, i když bychom potřebovali posílit zejména na florbalu. Za chvíli vyrazíme na ringo ven. Dáme i softbal?

Uzlařská regata

Napsala Duha Rysi dne 29.února 2024

ZÁPIS Z AKCE O jednom únorovém víkendu připravila Duha Rysi pro ostatní oddíly "Uzlařskou regatu". Uzly jako ambulák, škoťák nebo dračí smyčka nedělaly účastníkům žádný problém. Nejkratší potřebný čas k uvázání šesti soutěžních uzlů byl necelých 19 vteřin!

Bowling s Kopretinou

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 22.února 2024

ZÁPIS Z AKCE Duha Kopretina z Plzně uspořádala tradiční a oblíbený turnaj v bowlingu. Soutěžilo se o nejlepší hráče v několika kategoriích. Kromě soutěžení nás obklopovala příjemná a kamarádská atmosféra s kamarády z Kopretiny.

Zimní rodeo

Napsala Duha Klub Dlažka dne 15.února 2024

ZDROJ https://dlazka.cz/ Na blátě a na ledu, přesto zlatě a v pohybu! Tak proběhlo naše Zimní rodeo. Od čtvrtka do neděle jsme v Pohořanech vevnitř i venku udělali maximum! Hry pro děti s Džerym a Klárkou. Výšlap na nejvyšší místo v okolí (Jedová 633 metrů). 

Teambuilding Duhy Zámeček

Napsala Duha Zámeček dne 8.února 2024

ZÁPIS Z AKCE První únorový víkend proběhlo tradiční týmové školení pro instruktory a vedoucí. Letos akčně proloženo nácvikem KPR. Plány na jaro a léto 2024 jsou hotovy, důležitá témata probrána, tradiční fotka pořízena a můžeme se těšit na akce.

Pracovní volno související s akcí pro děti a mládež

Napsala Duha dne 2.února 2024

INFORMACE Z DUHY Zdroj: ČRDM Pracovní volno související s akcí pro děti a mládež: aktualizace platné od 1. 1. 2024. Od počátku roku 2021 mohou čerpat zaměstnanci, kteří působí na táborech a akcích pro děti a mládež max. 1 týden pracovního volna v kalendářním roce s náhradou mzdy či platu. Jaká byla dosavadní úprava a co je nového od 1. ledna 2024? Odkaz na informace v článku  

Příprava budek pro čmeláky a plnění krmítek

Napsala Duha Čolci Černčice dne 25.ledna 2024

ZÁPIS Z AKCE Práce pro přírodu, tak té se Čolci rozhodně nebojí. Na minulém setkání jsme povídali o přípravě budek pro čmeláky a česali vypranou horší vlnu, kterou jim dovnitř dáváme jako výplň. Kdo by pro čmeldy potřeboval, dejte nám vědět, máme přebytky.

Tradiční návštěva ZOO Olomouc

Napsala Duha Křišťál dne 18.ledna 2024

ZÁPIS Z AKCE Duha Křišťál z Lutína navštěvuje v zimě tradičně ZOO v Olomouci. Letos tomu nebylo jinak a první akce v roce proběhla právě v ZOO Olomouc. Byli jsme zvědaví aneb "Jak zvířátka přežívají zimu"?

EPP – Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ

Napsala Duha dne 11.ledna 2024

INFORMACE Z DUHY Moravský mluvčí ČEZ a regionální spolupracovník Nadace ČEZ Vladislav Sobol se ve svém volném čase věnuje s manželkou, dcerami a přáteli v Duze Zámeček, v rámci projektu Správná pětka aktivitám pro dětské domovy. Nadace ČEZ má ve svých řadách dalšího srdcaře na správném místě.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data